Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Ders 3

Mekik oyası öğrenmek isteyenler için mekik oyası derslerine devam ediyoruz. Daha önce mekik oyası nasıl yapılır videolu olarak ilk başlangıçtan ve mekik oyası pırpır yapımından bahsetmiştik. Şimdide mekik oyası ders 3 ile devam ediyoruz. Yine düğüm adıyoruz, pırpır yapıyoruz ve oyamıza şekil vermeyi öğreniyoruz. 3. dersten sonra basit bir oyayı yapabilirsiniz. Eğer iğne oyası biliyorsanız ders 3 ten oyanın tabanını oluşturup üzerine iğne oyaları ile çok güzel örnekler yapabilirsiniz. Ucu tığlı mekik  oyası paylaşmıştık. O örneği yapabilirsiniz. Adım adım mekik oyası yapımını takip ederek dilediğiniz oya ile birleştirebilirsiniz. Dilediğiniz gibi oyalarınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Mekik Oyası Dersleri

Yeni öğrenenler için mekik derslerine devam ediyoruz. Yavaş yavaş oyalarımıza şekil vermeye başladık. Dersleri ilerleterek mekik oyası motif yapımına da geçeceğiz. Bu videodan sonra yine model olarak örnek olarak yaptığımız mekik modelleri var. Dilerseniz onları inceleyerek yapmaya çalışabilirsiniz. Havlularınızda ve yazmalarınızda ellerinizde yaptığınız mekik oyalarını kullanabilirsiniz.

Mekik Oyası Ders 3

Mekik oyası ders 3 te yukarıda görmüş olduğunuz tekniğin nasıl yapıldığını göreceğiz. Düğüm yapımını ve pırpır yapımını daha önce görmüştük. Düğümler zaten her modelde kullanılıyor. Onlar mekiğin temel taşları. Pırpırlarda yine birçok modelde tek olarak, ikili olarak veya daha fazla sayıda kullanılıyor.

Mekik oyası öğrenmek isteyenler buraya. 3. ders başlıyor.

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Mekik Oyası Ders 3”
  1. MIRIAN SUBIRATS dedi ki:

    bellisimoooooooooooo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler