Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu Mekik Oyası Motif Yapımı

Mekik oyası modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok hoşunuza gidecek yazmalarınızda kullanmayı çok seveceğiniz mekik oyası modellerinden bir örnek hazırladık. Motif olarak yapıyoruz. Daha sonra iğne oyaları veya mekik oyalarıyla yazmalarımıza tutturuyoruz. İsterseniz boncukları iptal ederek sade mekik oyası olarak yapabilirsiniz. Kirpiklerdeki boncukları kaldırınca eminim o şekilde de çok güzel olacaktır. Mesela iğne oyası dağlarla birlikte motifi kullanabiliriz. Dağların arasına çiçekleri yapabiliriz. Boncuklu mekik oyası yapılışı Türkçe videolu olarak adım adım anlatılıyor. Videodan modelin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra yazmalarda, namaz örtülerinde veya havlularda kullanabiliriz. Namaz örtüsü ve havlularda dağlarla birlikte kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eğer yazmaya nasıl ekleyebilirim diye düşünüyorsanız daha önce videolu olarak ekleme şeklini göstermiştik. Önceki içeriklerimizden bulabilirsiniz. Boncuklu mekik oyası yapımı için videoya geçelim. Bakalım boncuklu mekik oyası motif yapımı nasıl yapılıyormuş.

Boncuklu Mekik Oyası Nasıl Yapılır?

Dolgular, sık iğneler ve pırpırlarla yapılmış muhteşem bir oya. Tabi çiçeğin yanında yapraklarımızı unutmadık. Yapraklı çiçeği tamamladıktan sonra mekik oyası veya iğne oyası fark etmez yazmalarımıza ekliyoruz. Tek renk yazmalarda veya sade yazmalarda keyifle oyamızı kullanıyoruz.

Oyamızı yapmaya başlamadan önce çiçek rengi olarak kullanacağımız mekiğimizde bulanan ipe ilk olarak boncukları da dizmeyi unutmuyoruz.

Boncuklu Mekik Oyası Motif Yapımı

Son olarak gelelim boncuklu mekik oyası motif yapımının anlatımına. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler