Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Teknikleri Video

Mekik oyası dersleri ile devam ediyoruz. Sırada mekik oyası ders 4 var. Güzel ve basit bir oyanın yapılışını göreceğiz. Yazma ve havlularınızda kullanabilirsiniz. Mekik oyası teknikleri videolarına öğrenmek isteyen herkes için yayınlamaya devam edeceğiz. 1. dersimizde düğümün nasıl yapıldığını görmüştük. Temel teknik. Mekik oyası nasıl yapılır videolu olarak hazırlamıştık. Daha sonra 2. teknik olan mekik oyası pırpır yapımına geçtik. Sonra 3. derse geçtik. Mekik oyası ders 3 te düğüm, pırpır ile birlikte kıvrım yapmayı öğrendik. Şimdi de 3lü kıvrım yapıyoruz diyebiliriz. Bu tekniğin ismi ne olarak geçiyor bilmiyorum. Bilenler varsa bizimle paylaşabilir. Yorum bırakabilir. Şimdi mekik oyası derslerimize yeni bir modelin yapılışı ile devam ediyoruz.

Mekik Nasıl Yapılır?

4 ders ile devam ediyoruz. Bu derste öğrendiğimiz modelle basit bir yazma oyası yapabilirsiniz. Aslında basit değil. Güzel bir model. Mesela pırpırlı kısımlara iğne oyalarından bir motif ekleyebilirsiniz. Yada tığ oyası modellerinden. Bu şekilde tığ, mekik ve iğne oyalarını birleştirebiliriz. Birleştirilerek yapılan oya modellerinden bahsettik daha önce. Önce paylaştığımız tarifler arasından bulabilirsiniz.

Mekik Oyası Teknikleri Video

Mekik Oyası Teknikleri Video 1

İsterseniz tek renk isterseniz rengarenk yapabilirsiniz. Renkli yaptığınızda pırpırlı kısımları yazmanın veya havlunun içinde bulunan renklerden seçebilirsiniz. Şimdi mekik oyası teknikleri videolarından 4. ders ile devam ediyor ve bu güzel oyanın yapılışını görüyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler