Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Lavanta Kesesi Modelleri

Lavanta kesesi modellerinden mekik oyaları ile yapılmış en güzel örnekleri ayarladık. En güzel mekik oyası modelleri ile galeri hazırladık. Sizde beğendiğiniz modellerle iğnelik modelleri, lavansa kesesi yapabilirsiniz. Mekik oyası lavanta kesesi modelleri kalp motiflerinden oluşan örneklerden oluyor. İçine keçeden, çuval bezlerinden, pamuklu kumaşlardan lavanta keseleri yapıyoruz. Dış kısmına mekik oyalarını geçiriyoruz. Mekik oyası salon takımı yapımında kullandığımız motifle iğnelikler, lavanta keseleri yapabiliriz. Çok güzel yuvarlak bir motif. Mekik oyası örnekleri çok seveceğiniz hemen yapmak isteyeceğiniz modellerden oluşuyor. Birkaç şema ve güzel bir kalp motif yapılışı hazırladık. Daha sonra bu motifleri kullanarak sizde kendinize özel çalışmalar yapabilirsiniz.

Mekik Oyası Kese Modelleri

Birkaç şema, güzel bir motif yapılışı ve harika örnekler. Mekik oyası lavanta kesesi modellerinden oluşan bir galeri. Mekik oyası modellerini uzun iğne ile düğüm tekniğiyle yapanlarda var. Sizde eğer o tekniği biliyorsanız yapabilirsiniz. Uzun iğneye el nakışında çiçek yapımında kullanılan teknikle sağ ve sol kısımlardan düğüm atılarak yapılıyor.

Mekik Oyası Lavanta Kesesi Modelleri 15

Mekik Oyası Lavanta Kesesi Modelleri 23

Mekik Oyası Lavanta Kesesi Modelleri 20

Mekik Oyası Lavanta Kesesi Modelleri 2

Dolgulu çiçeklerle yapılmış, düğünlerle yapılmış en güzel örnekler birazdan bizlerle olacak. Yukarıda 4 modelin şemasını gördük. Güzel bir video ile kalp motif yapılışını izleyelim.

Kalp motiften iki tane yapıp yanlardan tutturarak kese üzerine geçirebiliriz. İçine lavanta doldurabiliriz yada elyaf ile doldurarak iğnelik olarak yapıp kullanabiliriz. Sıra geldi birbirinden güzel kese modellerini incelemeye. Yaptığımız modelleri incilerle, boncuklarla süsleyebiliriz. Deniz kabuklarını süslemek için kullanabiliriz. Bu şekilde çok daha güzel modeller ortaya çıkartabiliriz.

Kaynak : https://nedesembegenirsin.blogspot.com/2011/07/kalpler.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler