Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Salon Takımı Yapılışı

Salon takımlarında, bohça kenarlarında, tepsi örtüsü modellerinde, runner modellerinde kullanabiliriz. Mekik oyası havlu modellerini süslemek için kullanabiliriz. Mekik oyası örneklerini kese yapımında kullanabilirsiniz. Mekik oyalarıyla yapılmış güzel bir galeri hazırlamıştık. İnceleyerek yapacağınız çalışmalar hakkında fikir edinebilirsiniz. Kıyafetlerimizi süslemek için yaka örnekleri bile var galeride. Belki mekik oyasından yaka yapmak aklımıza gelmeyebilir. Ama örnekleri incelediğinizde çok güzel olduğunu göreceksiniz. Ve mekik oyası yapmayı biliyorsanız kendinize şık yaka modelleri yapmaya başlayacaksınız. Mekik oyası motifleriyle abajurlar süslenmiş. Çantalar yapılmış. Takılar yapılmış. Kitap ayraçları yapılmış. Mutlaka incelemeniz gereken bir galeri. Mekik oyası motif yapımında motifleri tek bir renk olarak çalışabilirsiniz. Veya modelde olduğu iki renkli olarak çalışabilirsiniz. Mekik oyası salon takımı yapımında oya iplerini kullanabilirsiniz. Mekik oyası salon takımı yapılışını inceledikten sonra birçok şekilde birçok farklı yerde kullanabiliriz. Şimdi motifimizin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Mekik Oyası Motif Yapılışı

2 farklı renk düzeniyle yapılmış şahane bir motif anlatımı hazırladık. Birinde 1 motifte bir renk diğer motifte farklı bir renk kullanarak yapıyoruz. Diğer modelde ise motifin sadece son turunda renk değişikliği yapıyoruz. Yada her motifi krem rengi ile tek renk olarak yapabiliriz. Tercih tamamen bizim. Mekik oyası salon takımı yapılışının anlatımını izleyip dilediğimiz gibi renklerle yapabiliriz.

Mekik Oyası Salon Takımı Yapılışı

Mekik Oyası Salon Takımı Yapılışı 1

Çok güzel görünüyorlar değil mi. Sizde bu modellerden ilham alarak mekik oyası örneklerinde dilediğiniz gibi renk ayarlamaları yapabilirsiniz. Şimdi yeni mekik oyası modellerinden motifin nasıl yapıldığını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler