Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nazar Boncuğu Mekik Oyası Yapılışı

Yazma mekik oyası modellerinden çok güzel bir örnek yapılışı hazırladık. Nazar boncuklu model. Nazar boncuğu mekik oyası yapılışı. Yazmalarda veya havlularda kullanacağımız çok güzel bir model. Basit mekik oyası yapılışı keyifle yapacağımız düğümlerden oluşan bir model. Mekik oyası anlatımlı yapılışı tekniklerinden daha önce basit modellerden bahsettik. Mekik oyası tekniklerinden bahsettik. İlk kez yapacaklar için temel tekniklerin olduğu videolardan bahsettik. Teknikleri öğrendikten sonra modellerin yapılışını öğrendik. Mekik oyalarıiğne oyaları ile birleştirerek yazmaya dikiyoruz. Mekik oyasından motifler yapıp iğne oyaları ile birleştiriyoruz. Yada direk mekik oyası yapıyor yazmaya dikiyoruz. Eğer yazmaya nasıl dikildiğini bilmiyorsanız daha önce paylaştığımız mekik oyası yazmaya nasıl dikilir bulabilirsiniz. İğne oyaları veya tığ oyaları ile birleştirilmiş örnekler var. Yada sizler farklı şekillerde yapılmış oyaları birleştirerek yeni tasarımlar yapabilirsiniz. Hayal gücümüzle tüm tasarımlar oluşuyor. Birazdan paylaşacağımız modeli yazmaya iğne oyaları ile birleştirerek yazmaya veya havluya dikebilirsiniz.

Nazar Boncuğu Mekik Oyası Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda çeyizlerde takım çalışmaları yapılıyor. Liflerde takımlar, iğne oyalarında takımlar, mekik oyalarında takımlar yapıyoruz. Mekik oyasında takımı şöyle yapabiliriz. Namaz örtüsüne, büyük havluya, mutfak havlusuna, yazmaya aynı tonlarda aynı desenlerde örnekler yaparak takımlar yapabiliriz. Nazar boncuğu yazma ve küçük havlu ile takım yapılabilecek bir örnek. Hatta lifleri de nazar boncuklu örerek tam takım oluşturabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Mekik Oyası Yapılışı

Motifimiz bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Güzel duruyor değil mi. Eğer sizde nazar boncuklu mekik oyası yapılışını denemek istiyorsanız hemen altta tarifini bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler