Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Yıldız Motifi Yapılışı

Mekik oyası modellerinden güzel bir örneğin anlatımıyla devam ediyoruz. Mekik oyası yıldız motifi yapılışı. Mekik oyalarını çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. Mesela mekik oyası dağlarla, iğne oyası dağlarla birlikte havlu kenarı modellerinde kullanabilirsiniz. Namaz örtüsü modellerinde kullanabilirsiniz. Çok hoş olacaktır. Modelde olduğu gibi 2 renkli de çalışabilir aynı zamanda tek renk olarak da yapabilirsiniz. Aynı büyüklükte veya daha küçük yapılarak mekik oyası yazma modellerinde de kullanılabilir. Mekik oyasından takı yapımında yıldız motifleri kullanılabilir. Çok hoş küpeler, kolye uçları olur.

Bu paragrafta daha önce yapılışından bahsettiğimiz mekik oyalarından  bahsedelim. Tek başına veya bütün halinde kullanacağınız örnekler. Mekik oyası çiçek motifi yapımı dağlarla birlikte kullanacağınız veya yuvarlak motifleri birleştirerek kullanacağınız örneklerden. Mekik oyası gül nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Çeşitli oyaların yapılışında kullanabilirsiniz. Mekik oyası ayçiçeği motif yapılışı muhteşem bir model. İğnelik, broş, oya gibi birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Şimdi mekik oyası yıldız motifi yapılışını öğrenelim.

Mekik Oyası Yıldız Motifi Nasıl Yapılır?

İki renkli güzel oyalardan bir anlatım daha. Yazma kenarlarına, havlu kenarlarına, namaz örtülerine veya takı yapımında kullanacağımız bir örnek. 2 renk kullanarak yaptığımız yıldız oyasının nasıl yapıldığını adım adım öğreneceğiz.

Mekik Oyası Yıldız Motifi Yapılışı 2

Mekik Oyası Yıldız Motifi Yapılışı 1

Mekik Oyası Yıldız Motifi Yapılışı

3 farklı renkle yapılmış yıldız motifi inceledik. Hepsi çok güzel. Son olarak videoya geçip mekik oyası yıldız motif yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler