Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dolgulu Mekik Oyası Motif Yapılışı

Mekik oyası modellerinden yine güzel bir motifin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada dolgulu mekik oyası motif yapılışı var. Mekik oyası havlu kenarı modellerinde kullanabilirsiniz. Mekik oyası namaz örtüsü modellerinde kullanabiliriz. Motifi yine mekik oyalarıyla veya iğne oyalarıyla birleştirerek havlu kenarlarını veya namaz örtülerini yapabilirsiniz. Motifin nasıl yapıldığını öğrenecek daha sonra çeşitli farklı modellerle birleştirerek oyamızı yapacağız. Öncesinde yine yapılışını ayrıntılı hazırladığımız mekik motif modellerinden bahsedelim.

Bu paragrafta önceki içeriklerimizden bahsedeceğiz. Birkaç mekik oyası motifinden. Tek başına veya havlu kenarları, namaz örtüsü modelleri olarak kullanacağımız modellerden. Broş yapabiliriz mesela yada kolye yapımında kullanabiliriz. Önereceğimiz modellerden ilki mekik oyası çiçek motifi yapılışı olacak. Havlu kenarı olarak da, namaz örtüsü olarak da kullanılabilir. Farklı motif arayanlar mekik oyası ayçiçeği motif yapılışını inceleyebilir. Gelelim şimdi dolgulu mekik oyası motif yapılışını öğrenelim.

Mekik Oyası Motif Nasıl Yapılır?

Mekik oyası dolgu tekniği, düğüm tekniği ve pırpır teknikleriyle yapılmış harika yuvarlak bir motif. Yazmalar için büyük olabilir. Fakat namaz örtüsü ve havlu kenarlarına daha uygun bir motif.

Dolgulu Mekik Oyası Motif Yapılışı

Dolgulu Mekik Oyası Motif Yapılışı 2

Dolgulu Mekik Oyası Motif Yapılışı 1

Tek renk ve iki renkli olarak yapılmış hallerine göz attık. Gelin şimdi nasıl yapıldığını öğrenelim. Dolgulu mekik oyası motif yapılışı yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler