Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Havlu Kenarı

Mekik oyası modelleri ve iğne oyası modellerinin birleşiminden oluşan ağır ve çok zarif bir iğne oyası. Mekik oyası havlu kenarı tam çeyizlik bir model. Hem iğne oyaları hem de mekik oyaları yapılışı var bu modelde. Mekik oyası motifleri ile iğne oyalarını birleştirerek çok güzel oyalar yapabilirsiniz. Mekik oyası ile dolgular üst kısmında ise iğne oyası zürafalar ile oyalar yapabilirsiniz. Çilek modeli, dağlar, çiçekli modeller yapabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız mekik oyası havlu kenarı çok güzel bir örnek. Namaz baş örtü modellerinde de kullanabilirsiniz. Çiçek motifini kolay mekik oyası modelleri ile birleştirerek de kullanabilirsiniz. Mekik oyası çiçek nasıl yapılır gibi farklı örnekler ararsanız önceki yazılar arasında bulabilirsiniz. Püsküllü mekik oyası yapılışı da beğeneceğiniz modeller arasında diyebiliriz. Mekik oyasının iğne oyasına geçmeden olan kısmını isterseniz orada bırakıp yazma modellerinde de kullanabilirsiniz. 6 yapraklı çok güzel bir çiçek. Çiçeği o şekilde yapıp iğne oyası dağ çeşitleri ile birleştirerek de kullanabilirsiniz. Mekik oyası havlu kenarı yapılışına geçelim ve detayları inceleyelim.

Mekik Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Havlu mekik oyası hazırladık. Namaz örtülerinde de kullanabileceğiniz bir örnek. Çok zarif. Ağır örneklerden. Çiçek motifleri ile mekik ve iğne ile yapılmış bir örnek.

Mekik Oyası Havlu Kenarı

Mekik oyası havlu kenarı bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel değil mi. Bu güzel çiçek motifini dağlarla, tek başına kullanarak yapabilirsiniz. Şahane duruyor. Önce çiçek motifi nasıl yapılır izleyelim.

Çiçeğin yapılışını izledik. Eğer tamamlayarak güzel bir kenar modeli yapmak isterseniz. İşte tarifi.

Mekik Oyası Havlu Kenarı 4

Mekik Oyası Havlu Kenarı 1

Mekik Oyası Havlu Kenarı 3

Mekik Oyası Havlu Kenarı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler