Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik İğne Oyası Havlu

Ara boncuk modeli kullanarak ve iğne oyası dağ çeşitlerinden yeni bir model yaparak harika bir tarif hazırladık. Çeyizlik iğne oyası havlu örneği. İğne oyası yapraklı dağ modellerinden. Yapraklı dağ modelini yapıp ara kısımda çok şık motif eklemeleri yapabilirsiniz. İğne oyası çiçek motifleri çok yakışır mesela. Kenarda yapraklı dağlar orta kısımda çiçek motifleri. Tam çeyiz kıskandıran iğne oyası havlu kenarlarından olacaktır. Çeyizlik iğne oyası havlu kenarları daha çok ağır modellerden oluşuyor. Ağır iğne oyası havlu modelleri yapılıyor. Yaptığımız havlu kenarına uygun şekilde tasarlanmış iğne oyası yazma modelleri, iğne oyası  mutfak havlu modelleriyle takımlar yapabilirsiniz. Özellikle bohçalarda, çeyizlerde takımlar çok güzel duruyor. İğne oyası havlu kenarı modelinde bulunan yaprakları tek olarak yapıp yazmalarda kullanabiliriz. 3.lü olarak yapıp küçük havlularda kullanabiliriz. Yazmalarda tek yaptığımızda yine ara kısma çiçekli örnek eklemeleri yapabiliriz. Küçük motifler güzel durur. Yine mutfak havlularına da 3lü yapraklar yaptığımızda araya motif ekleyebiliriz. Bu şekilde örneği birçok farklı şekilde tasarlayabiliriz. Eğer hazırsanız çeyizlik iğne oyası havlu örneğinin yapılışını izleyelim.

Yeni İğne Oyası Havlu Örneği Yapılışı

Çeyizlere çok yakışacak yazmalara da uyarlanacak şahane bir model. Çeyizlik iğne oyası havlu örneği. Ara kısımda iğne oyası boncuk sarma örneklerinden ekleme yapılmış. İlk olarak yapraklı örneğin yapılışını öğreneceğiz. Sonrasında kiraz boncuk oyası yapılışını izleyerek boncuk sarmaları nasıl yapacağımızı öğreneceğiz.

Çeyizlik İğne Oyası Havlu

Çeyizlik İğne Oyası Havlu 1

Havlumuzu tamamladığımızda yukarıdaki gibi muhteşem duracak. Çeyizlik iğne oyası havlu yapılışında yaprakları veya kelebek kelebek duran örneğin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Yapraklarımızı yaptığımıza göre sıra boncuk sarmaların nasıl yapıldığını öğrenme vakti. Birçok yazma oyasıyla, havlu kenarı modeliyle kullanabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler