Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Menekşe Nasıl Yapılır?

Mekik oyası modellerinden hercai menekşe yapılışı hazırladık. Mekik oyası menekşe nasıl yapılır tüm detaylarıyla öğreneceğiz. Daha sonra yazma kenarlarına en güzel mekik oyalarını yapacağız. Dolgulu mekik oyası modellerinden çiçek motiflerini yazma kenarlarına mekik oyaları, iğne oyaları veya tığ oyalarıyla ekleyebilirsiniz. Çiçek motifinin yapılışını öğrendikten sonra dilediğimiz şekilde yazmalarımıza ekleyebilirsiniz.

Hercai menekşe oyalarını daha çok iğne oyası örneklerinde bahsetmiştik. Şimdi mekik oyasında da menekşenin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Mesela havlu kenarları üzerine uygulayacağımız menekşe renklerinde veya farklı birçok renkle yapacağımız mekik oyası havlu modelleri yapılışını menekşe renklerinde yapabilirsiniz. Motifler arasında meyve desenlerinden mekik oyaları yapmak isterseniz mekik oyası kiraz yapılışı çok hoş ve takı modellerinde de kullanabilirsiniz. Mekik oyası ayçiçeği motif yapılışı da çeşitli şekillerde kullanacağınız oyalardan. Gelelim şimdi yeni motifimize. Mekik oyası menekşe nasıl yapılır öğrenmeye geçiyoruz.

Mekik Oyası Hercai Menekşe Yapılışı

Dolgulu çiçeklerden oluşan mekik oyası anlatımı hazırladık. Çiçek motifini yazmalarda keyifle kullanabilirsiniz. İğne oyaları, mekik oyalarıyla yazmalarınıza ekleyebilirsiniz. Tabi menekşe olarak isimlendirdik ama birçok farklı renkle oyayı yapabilirsiniz. Gelincikler, kır çiçekleri, sümbüller tasarlayabilirsiniz.

Mekik Oyası Menekşe Nasıl Yapılır?

Mekik Oyası Menekşe Nasıl Yapılır? 1

Mekik Oyası Menekşe Nasıl Yapılır? 2

Menekşemizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi olacak. Şimdi videoya geçelim mekik oyası menekşe nasıl yapılır izliyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler