Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Sepet Modelinin Yapılışı

İğne oyası sepet modellerinden bahsetmiştik daha önce. Bu kez benzer modeli mekik oyaları ile yapıyoruz. Mekik oyalarından çok güzel örnekler paylaştık. İğne oyası modelleri veya mekik oyası modelleri çok güzel oluyor, anlatımlarda çok güzel. Mekik oyası sepet modelinin yapılışı yazmalarınızda çok güzel duracak. İğne oyaları ile mekik oyalarınını, mekik oyalarında beğendiğiniz modelleri iğne oyalarına uyarlayarak yapabilirsiniz. İğne ile mekik oyası yapımını birleştirerek ikisini aynı anda kullanabilirsiniz. Yazmaya eklemek için iğne oyalarını kullanabilirsiniz mesela. Püsküllü mekik oyası yapılışı da çok beğeneceğiniz yazmalarınızı süsleyecek örneklerden. Havlulara da yapılabilir. Mekik oyası dolgulu çiçek yapımı tercih edeceğiniz diğer modeller arasında olacak. Çiçek motiflerini yapıp tığ oyaları veya iğne oyaları ile yada mekik oyaları ile birleştirebilirsiniz yazmalarınıza. Yeni bir model. İğne oyasında gördüğümüz sepet modelinin mekiğe uyarlanmış hali. Size bu başlık altında yine iğne oyası sepet modelinin yapılışını da hazırladık. Hemen altında ise mekikle yapılan modeli izleyebilir yazmalarınızda her iki modeli de kullanabilirsiniz. Mekik biliyorsanız mekik oyasını, iğne oyası biliyorsanız iğne ile yapılan oyayı. Bizden her ikisini de hazırlamak. Sizden istediğiniz oyayı yapmak. Mekik oyası sepet modelinin yapılışı nasıl oluyor bir göz atalım.

Mekik Oyası Sepet Modeli Nasıl Yapılır?

Mekik oyasından yepyeni çok şık bir motif daha. Mekik oyaları, tığ oyaları veya iğne oyaları ile yazmanıza, havlunuza ekleyebilirsiniz. İğne oyası dağ çeşitlerinden yapıp aralarına sepetli modeli yapabilirsiniz. Dolgulu mekik oyaları, düğümlerle yapılmış bir örnek. Farklı oyalar arıyorsanız, yeni modeller arıyorsanız, mekikte motifli modeller arıyorsanız tam sizlere göre bir örnek.

Mekik Oyası Sepet Modelinin Yapılışı 1

Mekik Oyası Sepet Modelinin Yapılışı

Çok güzel duruyor değil mi. Yazmanıza, havlunuzu uygun çiçeklerle sepetinizi doldurabilirsiniz. İşte mekik oyası sepet modelinin yapılışı. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler