Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oya Modelleri

Mekik oya modellerine bir süre ara vermiştik. Şimdi güzel bir modelle devam edelim. Mekik oya modellerini yazmalarınızda kullanabilirsiniz. Havlularda kullanabilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Motifli bir tarif. İsterseniz iğne oyaları ile isterseniz yine mekikle yapmak istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. Mekik oyası yapımı anlatımlı birçok örnek mevcut. Yine mekik oyası derslerine devam edeceğiz. Düğüm yapılışını, pırpır yapılışını göstermiştik. Derslere ara verip model uygulaması göreceğiz. Çiçek motifli bir oya yapacağız. Püsküllü mekik oyası yapılışında motifleri havlu veya yazmaya iğne oyası ile tutturmuştuk. Sizde o tekniği kullanabilirsiniz. Daha büyük motiflerle mekik oyası salon takımı modelleri yapabilirsiniz.

Mekik Oyaları Modelleri

Mekik oya modellerinin tarifini detaylı bir şekilde videodan izleyebilirsiniz. Mekik oyalarını, iğne oyalarını yazma ve havlu içinde bulunan renklere göre yapabilirsiniz. Genelde alt zemine yeşil kullanıyoruz. Bizlere iğne oyalarında ve mekik oyalarında hangi ipi kullanıyorsunuz diye soran çok oluyor. Ben mekik bilmiyorum ama iğne oyası biliyorum burada çevremde hangi ip varsa onu kullanıyorum.

Mekik Oya Modelleri

Oya yukarıda görüldüğü gibi çok güzel duruyor. İğne oyası dağ çeşitlerinden yapıp oyayı kenar da bulunan pırpırlardan dağa ekleyebilirsiniz. Hem iğne oyası hemde mekiği bir arada kullanmış olursunuz. Şimdi bu güzel oyanın nasıl yapıldığını görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler