Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Mekik Oyası Yapılışı

Mekik oyası modelleriyle devam ediyoruz. Yapraklı, çiçekli çok güzel bir örnek var. Mekik oyalarını yazmalara yine mekik oyalarıyla tutturacağımız gibi tığ oyaları ve iğne oyalarını da tercih edebiliriz. Az sonra paylaşacağımız örnek her iki şekilde de yazmalara uygulanabilir. İğne oyası kuyumcu kafesi, iğne oyası dağlarla birlikte kullanılabilir. Zarif bir örnek. Detaylı yapılışını videolu olarak hazırladık. Motifin yapılışı bizden dilediğiniz gibi eklemek, kullanmak sizden. Mekik oyası çiçek yapımı için alt kısmı yine mekiklerle tamamlayabilirsiniz. Oyanın tamamı mekik olmuş olur. Sıralı mekik oyaları yapılışı hazırlamıştık. Yine alt zemin için onu kullanıp üzerine çiçekli mekik oyası motifini ekleyebiliriz. Dilerseniz çok beğeneceğimiz ve çok amaçlı kullanacağımız yapraklı mekik oyası yapılışını öğrenelim.

Yapraklı Mekik Oyası Nasıl Yapılır?

Çok zarif bir motif anlatımı. Yazmalarda, mutfak havlularında hatta namaz örtüsünde de kullanabilirsiniz. Çeşitli süslemelerde kullanabilirsiniz. Motifin sayısını artırarak büyütebilir böylece büyük havlularda ve namaz örtülerinde kullanılabilir. Renk seçimi olarak ise yazmalarımıza uygun ipleri seçebiliriz.

Yapraklı Mekik Oyası Yapılışı 2

Yapraklı Mekik Oyası Yapılışı 1

 

Oyamızın yapılışına gelince yapraklar , tomurcuk ve çiçeklerden oluşuyor.  Daha ayrıntılı öğrenmek için videoyu izleyebilirsiniz. Eğer oyayı yaparken aklınıza takılan herhangi bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Model bittiğinde ise yukarıdaki gibi görünecek. Hadi hemen yapraklı mekik oyası yapılışı nasıl yapılıyor öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler