Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır?

Mekik oyası modellerini yazmalarımızda çok kullandık. Bugün takı yapıyoruz beğendiğimiz örneklerle. Mekik oyası yüzük nasıl yapılır sizlere resimlerle hazırladık. Benzer bir modelinde nasıl yapıldığını videolu olarak hazırladık. Aynı örneği dilerseniz yazmalarınız için de kullanabilirsiniz. Daha önce mekik oyasında yazma örnekleri yaptığımız gibi değişik çalışmalarda yapmıştık. Mekik veya iğne ile kitap ayracı nasıl yapılır güzel bir çalışma hazırlamıştık. Mekik ve iğne oyalarından oluşan kitap ayraçlarından güzel bir galeri yapmıştık. Muhteşem modeller vardı. Daha önce yazmalarımızda, havlularımızda gördüğümüz örnekleri bu kez kitap arasında gördük. Mekik oyasından takılar ise kolye, küpe ve bilekliği ile takım çok güzel bir çalışmaydı. Sizde el emeği olan takıları yapabilirsiniz. Mekik oyaları örnekleri ile yapılmış çok güzel modeller var. Beğendiklerinizi kolye, küpe, yüzük, broş gibi çalışmalarda da kullanabilirsiniz.

Mekik Yüzük

Beğendiğiniz renk iplerle mekik oyası yüzük nasıl yapılır anlatan güzel bir çalışma hazırladık. Hem şeması var hemde resimlerle anlatımı var. Pamuklu iplerle yapabilirsiniz yüzüklerinizi. Renk renk çalışabilirsiniz. Biraz daha uzun çalışarak bileklik modellerinde, kolye modellerinde kullanabilirsiniz.

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 3

Yüzüğün yapımında yukarıdaki gibi bir şema kullanıyoruz. Tur sayılarını artırarak bileklik ve kolye modellerinde veya oya olarak yapabilirsiniz. Yüzüğe yaparken isterseniz boncuk ta ekleyebilirsiniz.

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır?

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 1

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 2

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 4

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 5

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 6

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 7

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 8

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 9

Çok güzel görünüyor değil mi. Benzer bir modelin nasıl yapıldığını videolu olarak izleyelim.

Harika bir model oldu. Pırpırları daha sık yapılmış yüzükte. Sizde istediğiniz sıklıkta pırpır yaparak mekik oyasını kullanabilirsiniz. Mekik oyası yüzük nasıl yapılır kısaca değindik. Şimdi parmakta duruşuna bir bakalım.

Mekik Oyası Yüzük Nasıl Yapılır? 11

Kaynak : https://fairylace.kozinenko.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler