Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şıkır Şıkır İğne Oyaları

İğne oyalarından yazmalarınıza yapmak isteyeceğiniz şıkır şıkır iğne oyaları tarifi. Yazma ve havlularınıza çok yakışacak bir örnek. İğne oyası modellerinin yapılışını sizlere yine videolu olarak hazırladık. Mekik oyasında bayram şekeri modeli vardı. Tıpkı onun gibi çıtır çıtır, şeker gibi bir model. Şıkır şıkır iğne oyaları yapılışında kulak çöpü kullanıyoruz. Böyle bazı iğne oyalarında çeşitli aparatlar kullanıyoruz. İğne oyası fiyonk yapımı çatal iğne kullanılarak, çatal kullanılarak yapılan bir oya. Limon çekirdeği oyası ise pipetle yapılan bir model. Pipet oyası nasıl yapılır merak ediyorsanız önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Şimdi de kulak çöpü ile yapılan şıkır şıkır iğne oyalarının tarifini paylaşacağız. Sizde istediğiniz yerlerde kullanabileceksiniz.

İğne Oyaları Yapılışı

Şıkır şıkır iğne oyaları halka halka yapılmış bir model. Yaprak, fıstık ve düğümle yapılmış bir model. Bu güzel oyayı istediğiniz gibi çeşitlendirerek kullanabilirsiniz. İğne oyası yaprak yerine dağlar yapıp kullanabilirsiniz. İki yaprak arasına çiçekleri yapabilirsiniz. Tek çiçek olarak çalışabilirsiniz. Değişik iğne oyası modellerinden bir örnek.

Şıkır Şıkır İğne Oyaları 1

Yazmalarda ve havlularda kullanabileceğiniz bir oya. Mutfak havlularında daha güzel duracaktır. Büyük havlularda dağlarla kullanabilirsiniz. Dağ arasına iki yaprakla çiçekleri koyduğunuzda daha gösterişli olacaktır. Büyük havlularda biraz daha büyük modelleri seçerseniz daha şık ve ilgi çekici olacaktır. Oya çok güzel ve değişik. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen altta bulunan videodan yapılışına ulaşabilirsiniz.

Şıkır Şıkır İğne Oyaları

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler