Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Oya İplerinden İğne Oyası

Eski oya ipleri biraz ince olduğu için pek iğne oyası yaparken tercih edilmiyor. Ama birazdan öyle bir video izleyeceğiz ki eğer sizin de elinizde eski oya iplerinden varsa hemen modeli yapmaya başlayacaksınız. Eski oya iplerinden iğne oyası yapılışı hazırladık. Ebruli ipler tek renk iplerle çeşit çeşit iğne oyaları yapacağız. Önceki içeriklerimizden beğendiğimiz iğne oyası örneklerini eski oya ipleriyle ilk olarak örnek bezine daha sonra yazmaya, havluya yapabiliriz. Bence güzel olur. Hem atmaya kıyamadığımız eski oya iplerini böylece en güzel iğne oyası modelleriyle değerlendirmiş oluruz.

İğne oyası modellerinde her modeli deneyebilirsiniz. Tabi bence basit olanlardan başlamalı. Ağır modelleri yapamazsak emeğimiz boşa gitmesin. Sıralı iğne oyaları, tek renk iğne oyaları ebruli iplerle yapılabilir. Mesela renkli kolay iğne oyası yapılışı eski oya ipleriyle denenebilir. Kolay tahta boncuklu iğne oyası yapılışı yine aynı şeklide eski iplerle yapılabilir. Şimdi eski oya iplerinden iğne oyası yapılışını öğrenmeye geçelim.

Eski Oya İplerinden İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyası yazmalarda kullanacağınız çok hoş bir örnek. 3 boyutlu iğne oyalarından. Bu modelden yola çıkarak beğendiğimiz farklı iğne oyalarını da eski oya ipleriyle yapabiliriz. Bence denemeye değer.

 Eski Oya İplerinden İğne Oyası 1

Eski Oya İplerinden İğne Oyası 2

Son olarak videoya geçip eski oya iplerinden iğne oyası yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler