Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Yazma Örneği Yapımı

İğne oyası modellerinden yazmalarımızda kullanacağımız zarif bir örnek tarifi daha. İğne oyası yazma örneği yapımı. Çok severek yapacağımız tek renk veya desenli hiç fark etmez hepsine uygulayacağımız modellerden. Hardal sarısı bir yazmaya uyarlanmış halini göreceğiz vidoda. Sizde yaptığınız tüm yazmalara renk değişimleri yaparak oyayı uygulayabilirsiniz. İğne oyalarında bildiğimiz tekniklerin bir araya gelerek ne kadar güzel modeller oluşturduğunu görüyoruz. İğne oyası yazma modellerinde kullandığımız örnekler zarif ve küçük modeller olduğu için iğne oyası mutfak havlu modellerinde de kullanabiliriz. Mesela papatya iğne oyası yazma modeli yazmalara çok yakıştığı gibi havlulara da çok yakışacaktır. Peki iğne oyası yaprak modeli yazma yapılışına ne demeli. Harika bir örnek. Büyük havlularda, küçük havlularda, namaz örtülerinde de kullanabilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız yaprakların birleşimiyle oluşan çiçek, lale görünümlü oyayı da iğne oyası dağ çeşitleriyle birlikte büyük havlularda kullanabilirsiniz. Orta tomurcuk kısmında değişiklikler yapabilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Şimdi modelimizin tarifine geçelim.

İğne Oyası Örnek Anlatımlı

Laleyi andıran, çiçeği andıran zarif bir model. Düz sade yazmalara çiçek açtıracak, göz kamaştıracak, görenleri hayran bırakacak bir örnek. Detaylı anlatımı videoda yer alıyor. Modeli ilk olarak örnek bezine çalışarak başlıyoruz. Videoyu izliyoruz. Sonra yazmalarımıza geçerek modeli uygulamaya başlıyoruz. Belki ilk yapışta kötü durabilir. Ama 2. yapışta, 3. yapışta mutlaka düzelecektir. Ne kadar çok çalışırsak oyalarımız o kadar düzgün olacaktır.

İğne Oyası Yazma Örneği Yapımı

İğne oyası yazma örneği yapımı bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Mükemmel bir oyaya daha sahip olacağız. Şimdi birlikte oyanın nasıl yapıldığını izleme vakti.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler