Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Namaz Örtüsü Yapımı

İğne oyası örneklerinden çok zarif bir model tarifi hazırladık. Namaz örtüsü yapımı. Ağır iğne oyası modellerinden. Siyah renkle, beyaz renkle ve kısacası her renkle muhteşem duracak modellerden. Adım adım iğne oyası nasıl yapılır izleyeceğiz. Sonra krep, şifon kumaşlar üzerine iğne oyalarını yapacağız. Kızlarımızın, oğullarımızın çeyizlerine en güzel iğne oyası modellerinden namaz örtüsü örneklerini oluşturacağız. İğne oyası namaz örtüsü yapımı ilk defa iğne oyası yapacaklar için zor ve ağır bir örnek. Bu modeli yapmak için biraz profesyonelleşmek gerekiyor. Biraz ustalaştıktan sonra rahatça yapabiliriz. Krep kumaşları tel kırma modelleri, nakışlar, kanaviçe modelleri ile süsleyebiliriz. O zaman kenar oyası olarak daha kolay sade modelleri seçebiliriz. Tel kırma namaz örtüsü modelleri yapmak istiyorsanız nasıl bir yol izleyebilirsiniz önceki içeriklerimizde bulabilirsiniz. Kanaviçe işlemek isterseniz yine aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Anlatımlı iğne oyası namaz örtüsü yapılışı için videoya geçiyoruz.

İğne Oyası Namaz Örtüsü Nasıl Yapılır?

Çeyizlerde namaz örtüsü 1 yada 2 en fazla 3 tane olur. Ağır iğne oyalarından olduğu için zor modeller olduğu için çok da fazla kullanılmadığı için az sayıda yapılır. İnce kumaşlar olduğu için namaz kılarken kullanıma uygun değil. Genelde mevlitlerde kullanılıyor. Az sayıda yapıldığı için ve iğne oyası namaz örtüsü örnekleri eğer kendimiz bilmiyorsak yaptırmak maliyetli olduğu için çok yapılmıyor.

Namaz Örtüsü Yapımı

Namaz örtüsü yapımında az sayı tercih edildiği için yapacağınız veya yaptıracağınız modeller arasında yer alacak örneklerden. Çok hoş ve ağır. Hatta iğne oyası dağlı kısma iğne oyası file işinden küçük çiçeklerde yaptırabilirsiniz. Çıtı pıtı olacaktır.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler