Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Kazak Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden, sevdiğimiz örgü motifinden güzel bir kazak örüyoruz. Örmesi kolay bir kazak. Kol kesme, yaka kesme işlemi olmadan motifleri birleştirerek örüyoruz. Motif sayısını ayarlayarak kazağın boyutlarını, uzunluğunu ayarlayarak istediğiniz gibi örebilirsiniz. Çok güzel kazak tariflerimiz var. Aynı motifle farklı renk ve motif düzenlerinde kazaklar örmüştük. Örgü kazak yapılışı aynı motifle ördüğümüz örneklerden. Kazak örnekleri de aynı motifle ördüğümüz örgü kazak modellerinden. Tığ işi olsun farklı kazaklardan olsun isterseniz bayan örgü kazak modellerini de örebilir boncuklu şeritlerle, ponpon şeritlerle süsleyebilirsiniz. Motifli kazak yapımı çok güzel. Hem renkli olarak hem de tek renk olarak örüldüğünde çok güzel duracak bildiğimiz 2 motifin birleşiminden oluşuyor. Motifin yapılışını defalarca kez ayrıntılı bir şekilde paylaştık. Önceki tariflerimiz arasında bulabilir yapılışını inceleyebilirsiniz.

Motifli Kazak Modelleri Yapılışı

Hanım dilendi bey beğendi motifi ve bebek battaniyesi olarak ördüğümüz, ara motif olarak kullandığımız bir motif. Motifli kazak yapımı için bu iki motifi kullanıyoruz.

Motifli Kazak Yapımı

9 motif ön için örüp birleştiriyoruz, 9 motif arka kısım için örüp birleştiriyoruz.

Motifli Kazak Yapımı 3

Motifli Kazak Yapımı 4

Motifli Kazak Yapımı 5

Sağ kol için 9 motif, sağ kol için 9 motif örüp birleştiriyoruz. Sonra iğne ile dikerek tüm parçaları birleştiriyoruz.

Motifli Kazak Yapımı 6

Motifli Kazak Yapımı 7

Motifli Kazak Yapımı 8

Ön ve arka için 9 şar motif, kollar için 9 şar motif örüyoruz. Birleştiriyoruz ve kazağımızı tamamlıyoruz. Daha uzun isterseniz ön ve arka için motif sayılarını artırarak tamamlayabiliriz. Motifli kazak yapımı çok güzel, kolay ve şık bir örnek.

Motifli Kazak Yapımı 10

Motifli Kazak Yapımı 11

Motifli Kazak Yapımı 12

Motifli Kazak Yapımı 1

Motifli Kazak Yapımı 9

Motifli Kazak Yapımı 2

Kaynak : http://omakoppa.blogspot.com/2014/09/vaaleanharmaa-villaruutupaita.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler