Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Kazak Modeli Yapılışı

Motifli örgü modellerinden örmesi kolay çok şık bir modelin yapılışını hazırladık. Motifli kazak modeli yapılışında kullanılan örneği sizde sevdiğiniz farklı örgülerde kullanabilirsiniz. Örgü yelek modellerinde, örgü hırka modellerinde çok güzel duru. Çeşitli iplerle bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Yine kazağın boylarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kol boyunu uzatabilirsiniz. Biraz örgü kazak modellerinde, motifli kazak modeli yapılışı örneklerinden bahsedelim. Sonrasında yeni modelimizin yapılışına geçelim. Bu sezon moda olan favori örgü modellerinde her zaman olduğu gibi el emeği örgüler moda. Stradivarius örgü modelleri galerisi hazırlamıştık. Çok güzel örnekler var. Sizlere öreceğiniz modellerde fikir verecek modeller mevcut. Motifli kazak yapımı çok sevilen motiflerin birleşiminden oluşuyor. Birçok modelde kullandığımız motifin yapılışından oluşuyor. Kolay bir kazak. 2016 tığ işi yazlık bluz yapılışı paylaştığımız andan itibaren çok sevildi. Çok güzel büyük bir motif. Farklı örgülerinizde kullanabilirsiniz. Gelelim yeni kazağımızın yapılışına.

Motifli Dantel Kazak Nasıl Örülür?

XS bedenden 5XL bedene kadar anlatımı olan bir model. Motifli kazak modeli yapılışı için yaza uygun ipler kullanabilirsiniz. Paylaşacağımız kazaktan yola çıkarak sizde beğendiğiniz dantel modellerinden, motiflerinden kazaklar, hırkalar örebilirsiniz. Kazakta koton bir iplik kullanılmış, 4,5 mm tığla örülmüş. XS – S beden için 4, M-L 5, XL – 2XL 6, 3-4-5 XL bedenler için 7 ip gerekli olacak. İplerin uzunlukları 232 metre.

Motifli kazak modeli yapılışında kullandığımız motiflerin yapılış şemasına bir bakalım. Tam motif, yarım motif kullanarak kazağı örüyoruz. Motifli modelden renkli motiflerle yapılmış yelek, hırkada çok güzel olur.

Motifli Kazak Modeli Yapılışı

Motifleri hangi bedene göre hangi sayıda, hangi düzende ekleyeceğimizi görelim. Motif birleştirme yöntemlerinden bahsetmiştik. Dikerek, son turu yaparken motifleri birleştirebilirsiniz. Önceki içeriklerimizde ayrıntılar mevcut.

Motifli Kazak Modeli Yapılışı 1

Tüm aşamaları inceledik. Sonunda sıra kazağın nasıl durduğunu görmeye geldi. Rengi ile modeli ile çok şık bir kazak oldu. Krem rengi, beyaz renklerle de muhteşem olur.

Motifli Kazak Modeli Yapılışı 2

Motifli Kazak Modeli Yapılışı 3

Motifli Kazak Modeli Yapılışı 4

Motifli Kazak Modeli Yapılışı 5

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-crochet-lacy-motif-top/BRC0140-030743M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler