Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniyesinden kolay bir model yapılışı hazırladık. İki renkli kolay bebek battaniyesi yapılışı. Çok severek öreceğiniz motifli battaniye modellerinden. Battaniyede kullandığımız motifte iç kısımda puf yapraklı kolay çiçek kullanıyoruz. Buralarda evde kalan artık ipleri değerlendirmek isteyebilir kullanabilirsiniz. O zaman çok renkli cıvıl cıvıl bir battaniyemiz olur. Örgüye yeni başlayanlar ve tığ işi örgülerle kendine battaniye modellerinden tarif arayanlar için uygun bir model. Örnek yabancı örgü modellerinden olsa da ellerini takip ederek örebiliriz. Örgünün dili değişmiyor. Hep aynı şekilde örüyoruz.

Biraz bebek battaniyelerinden bahsedecek olursak burada birkaç modele değinelim. Mesela kadife ipleri de battaniye yapımında kullanabilirsiniz. Örneğin kadife ipten kolay battaniye kolay örgülerden. Hem de motifli. Papatya motif bebek battaniyesi yapılışı bahsedeceğimiz bir diğer örnek. 3D popcorn bebek battaniyesi yapılışı ise bütün ilerleyen modellerden. Dantel runner modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Şimdi battaniyemizin nasıl örüldüğüne geçelim. İki renkli veya çok renkli olarak öreceğimiz kolay bir model. Hazırsanız başlıyoruz.

Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Kırmızı ve beyaz renkler seçilerek örülmüş 3 turda tamamlayacağımız kolay modellerden. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesinde bebe yünleri çok tercih ediliyor. Sizde örgülerinizde kullanabilirsiniz.

İki Renkli Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Üstelik örmesi de çok kolay. Puf çiçeklerin benzerlerini lif modellerinde çok kullanmıştık. Şimdi benzerini battaniye yapımında kullanacağız. Çiçekli kısımlarda elinizde varsa lif iplerini de kullanabilirsiniz. Dış kısmını da lif ipiyle tamamlayabilirsiniz. Lif ipinden battaniye modellerine de güzel bir örnek olur. Son olarak iki renkli kolay bebek battaniyesi yapılışının videosuna geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler