Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Namaz Başörtüsü

Ağır iğne oyası örneklerinden. Namaz örtüsü iğne oyası olarak yapıyoruz. Ama dilerseniz iğne oyası havlu kenarı modelleri içinde yapabilirsiniz. Çok şık bir örnek. İğne oyası namaz başörtüsünü havlu, pike, namaz örtüsünde kullanabilirsiniz. Keten, pamuklu gibi kumaşlar kenarına oya olarak yapabilir içine de kanaviçe örneklerinden beğendiğiniz desenleri işleyebilirsiniz. Masa örtüsü, runner yapabilirsiniz. Eminim çok şık duracaktır. Namaz örtüleri için iğne oyası çiçek modelleri yapılışı da kullanılıyor. İğne oyası dağ çeşitlerinden zürafa ile yapılan dağın arasına ekleniyor. Çok çok güzel ve ağır bir örnek oluyor. Namaz örtüsü iğne oyası için ağır, enli modeller tercih ediliyor. Zaten çeyizler için 1 – 2 model anca yapılıyor. O yüzden ağır örnekler seçiliyor. Biz mesela namaz başörtüsü iğne oyası örneklerinde kullandığımız modelden yaptırmıştık. Boncuk kullanmamıştık. Mor ve gümüş simlerden oluşan renkleri kullanmıştık. Harika olmuştu. Şimdi yine en az onlar kadar harika iğne oyası namaz başörtüsü tarifi hazırladık. Hemen yapılışına geçelim.

İğne Oyası Namaz Başörtüsü

İğne Oyası Namaz Örtüleri

İğne oyası örneklerinden ağır, şık ve zarif bir örnek. Yapılışını videolu olarak görebilirsiniz. Havlu kenarı içinde çok güzel olur. İğne oyası bacak yapımı ile başlıyoruz. Daha sonra iki dağ yapıyoruz. Ve dağların arasına modelimizi konduruyoruz. Tek renk veya iki renkle yapabilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Şimdi yapılışına geçiyoruz.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “İğne Oyası Namaz Başörtüsü”
 1. gabriela barrientos villegas dedi ki:

  muy hermosos trabajos, me gustan todos. Soy de Chile, América del Sur.
  Me gustaría saber en que págimna ecuentro cponchos fáciles de hacer.
  Soy de la tercera edad (68) AÑOS y me gusta entretenerme haciendo nuevas cosas, ya que ahora que ya no trabajo, tengo tiempo de haver lo que no pude cuando jóven.
  Cariños y muy buena la página.

  1. Melek dedi ki:

   muchas gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler