Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılır?

Gözlük temizliği nasıl yapılır? Bugünkü konumuz. Birçoğumuz gözlük kullanıyoruz. Kitap okumaktan, bilgisayar karşısında çalışmaktan gözlerimiz bozuluyor. Gözlük kullananların en büyük sorunlarından biri temizliği, buğulanması. Gözlük camının buğulanmaması için yapılabileceklerden daha önce bahsetmiştik. Gözlüklerimiz yanlış temizlikten, korumamaktan camları çiziliyor. Gözlükleri çıkardığımızda masa üzerine veya farklı bir yere bırakmak istediğimizde cam üzerinde değil kulağımıza taktığımız kısmın üzerine koyalım. Camları daha uzun süre korumuş oluruz. Eğer gözlüğünüzün camında çizikler varsa gözlük camı çizikleri nasıl giderilir inceleyebilir uygulayabilirsiniz. Gözlük camı temizliği için sizinde bildiğiniz pratik yöntemler varsa bizlerle yorum kısmandın paylaşabilirsiniz. Biraz örgüye geçelim. Kullandığımız gözlükler için kılıflar örebiliriz. Güneş gözlükleri için özellikle. Numaralı gözlüklerimizi her zaman takmalıyız. Tek gece yatarken çıkarıyoruz. Örgü gözlük kılıfı yapımı için tariflerimizi inceleyebilirsiniz. Esas konumuza geçelim numaralı gözlük temizliği nasıl yapılır öğrenelim.

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılır? 3

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılmalı

Makyaj, parmak izleri, kirli hava koşulları… Gözlük camları kirlendi mi? Piyasada gözlükleri temizlemek için spreyler, mendiller satılıyor. Bazen temizlerken iz bırakabiliyor. Daha kolay yöntemlerle temizlikler yapabiliriz. Neyse ki gözlüklerimizi temizlemenin daha ucuz yolu var. İşin püf noktası yine beyaz sirke.

Öncelikle gözlüğümüzü musluğun altında yıkıyoruz.

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılır?

Baş ve işaret parmağımıza bulaşık deterjanı alalım. Gözlük camlarını nazikçe ovalayalım.

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılır? 2

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılır? 1

Sonrasında temiz suyla iyice durulayalım.

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılır? 4

Sonra küçük bir şişe, sprey şişesi alalım. Eşit miktarda beyaz sirke ve suyu karıştıralım. Son durulama için gözlüğün üzerini sirkeli su karışımını püskürtelim. Emici kağıt veya temiz bir microfiber bezle silelim. Artık gözlüklerimiz 3 kat daha uzun süre kusursuz kalacak. Bu yöntemle hazır aldığımız temizlik ürünlerinden daha iyi sonuç elde edeceğiz. Beyaz sirke diğer ürünlere göre parlaklık ve şeffaflık sağlar.

Kaynak : https://www.comment-economiser.fr/astuce-pour-lunettes-restent-impeccable-bien-plus-longtemps.html#

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler