Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Firkete Oyası Örneği

İğne oyası modellerinden firkete ile yapılan harika bir model hazırladık. Herkes çok beğenecek. Sizden örnek isteyecek. Çok sipariş alacaksınız. İğne oyalarında firketeleri çok kullanıyoruz. Çatal iğnelerden kendimize firkete yapıp daha sonra çeşitli oyalar yapıyoruz. Firkete iğne oyası örnekleri genelde motifli olarak hazırlanıyor. Daha sonra yazmaya veya havluya ekleniyor. İğne oyası anlatımlı modellerde sizlere hem örneğin nasıl yapıldığını eğer motifli ise yazmaya, havluya eklenişini de hazırlıyoruz. İğne oyası fiyonk yapımı da çatalla veya çatal iğne ile yapılmış bir örnek. Sizde oyalarınızda çeşitli aparatlar kullanarak yeni modeller tasarlayabilirsiniz. Şimdi firkete oyası örneğinin detaylarına geçelim.

Firkete Oyası Yapımı Video

İp, yazma, çatal iğneden firkete, iğne ve makasa ihtiyacımız olacak. Tek renk yazmalara yapacaksanız oyanızı yazma rengine uygun ipler. Yine renkli, desenli yazmalar içinde aynı şey geçerli. Yazmalarımıza uygun ipler kullanacağız. Daha sonra firkete oyası örneğini yapmaya başlayacağız. Önce motiflerimizi yapacağız. Daha sonra yazmalarımıza ekleyeceğiz.

Firkete Oyası Örneği

Firkete Oyası Örneği 1

Oya çok güzel duruyor bittiğinde. Çok zarif. Son turdaki pırpırları isterseniz yapmayabilirsiniz. O hali ile de çok güzel duruyor. Ara su örneği olarak farklı modeller de kullanabilirsiniz. Küçük dağlar, kayalar yaparak arasına yeni firkete örneğini koyabilirsiniz. Hadi şimdi modelimizin nasıl yapıldığını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler