Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyaları

İğne oyaları olarak iğne oyası yazma, iğne oyası havlu kenarlarından oluşan güzel modeller hazırladık. İğne oyası namaz örtülerinden de oluşan harika modeller. Kendim için yaptığım, yaptırdığım, arkadaşımın çeyizinden modellerden sizlere bir galeri hazırladık. İğne oyaları ile yapacağınız yazmalarda, havlularda, namaz örtülerinde sizlere renk, model açısından fikir verecek modeller. İğne oyası tekniklerinden oluşan güzel bir video hazırlamıştık. O videoda iğne oyası tekniklerinin tamamı yok. Ama çok kullanılan teknikler var. Pırpı, zürafa, çim yapımı gibi teknikler. İğne oyası modellerini bu tekniklerle basit modelleri yapabilirsiniz. Yeni çıkan iğne oyaları, klasik modası hiç geçmeyen iğne oyaları, havlu iğne oyası modelleri, pipet oyası nasıl yapılır gibi modellerin yapılışlarını videolu olarak hazırlamıştık. O modelleri yapmak isterseniz önceki tarifler arasında bulabilirsiniz. Galeride bulunan modellerinde yapılışını daha önce sizlere videolu olarak hazırlamıştık. Beğendiğiniz modelleri yapabilirsiniz. Şimdi çeşit çeşit iğne oyalarından oluşan galerimize geçelim.

İğne Oyaları ve Örnekleri

Yazmalar, havlular, mutfak havluları, namaz örtüleri gibi modellerin örnekleri var galeride. Bir modelin birkaç açıdan çekilmiş örnekleri. Ben iğne oyası yaparken önce 1 sıra zürafa yapıyorum. Daha sonra modeli kuruyorum. Zürafaları yaparken örneği kurarak ilerlemiyorum. O şekilde oyalar daha güzel oluyor. Aynı şekilde havlular içinde önce 1 sıra zürafa yapıyorum. Namaz örtüleri için 2 sıra zürafa yapıyorum. Daha sonra K trabzan veya bacak modelini kuruyorum. Ve tekrar 2 sıra zürafa yapıp modeli kuruyorum. Sizde öyle yapabilirsiniz. Bu tekniği havlularda da yapıyorum.

İğne oyalarından önce yazma modellerini görelim.

Şimdi namaz örtüsü modellerini görelim.

Sıra geldi havlu kenarlarını görmeye. Çok güzeller değil mi. Sizde yazmalarınıza, havlularınıza bu modelleri uygulayabilirsiniz.

Şimdi de iğne oyası tekniklerinden başlıcalarını kısaca görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler