Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Farklı Şiş Örgü Bitirme Tekniği

Düz örgü modellerinde uygulayacağımız şiş örgü bitirme tekniği yapılışı hazırladık. Örgülerinizi bitirirken farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız farklı şiş örgü bitirme tekniğini kullanabilirsiniz. Klasik bitirme tekniklerinin yanı sıra biraz daha modelli, düzgün ve şık duruyor. Şiş örgü tekniklerinden zaman zaman bahsediyoruz. Özellikle örgü örmeye yeni başladığımızda kafamızda birçok soru dolanıyor. Düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür, örgü nasıl bitirilir, artırma nasıl yapılır, kesme nasıl yapılır gibi. Tüm bu soruların cevaplarını önceki içeriklerimizde bulabilirsiniz. Bugün yeni bir teknikten bahsedeceğiz.

Bu paragrafta şiş örgü kapatma tekniklerinden bahsedeceğiz. Örgü nasıl kapatılır klasik şekilde bitirilen ilk öğrendiğimiz tekniklerden.  Örgü bitirme tekniklerinde tığ işi bitirmeleri de kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilmeleri bir araya getirerek bitirebilirsiniz. Daha farklı bir bitirme şekli isterseniz videolu eğimli örgü bitirme nasıl yapılır içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Daha önce paylaştığımız içeriklere değindikten sonra son olarak yeni model olan örgü bitirme nasıl yapılır videolu anlatıma geçelim.

Düz Örgü Nasıl Kesilir?

Örgülerimize değişik bir hava katacak bitirme tekniğini öğreneceğiz. Örgünün ön yüzünde mükemmel ve oldukça havalı duruyor. Kenarı kıvrılan örgülerde güzel görünüm elde etmek istiyorsak bu tekniği kullanabiliriz.

Farklı Şiş Örgü Bitirme Tekniği

Kalın iple ve ince iple örülmüş hallerini yukarıda gördük. Sıra geldi adım adım bu tekniğin yapılışını öğrenmeye. Farklı şiş örgü bitirme tekniği yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler