Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçeklerde Mercimek Suyu Ne İşe Yarar?

Pratik bilgilerle devam ediyoruz. Sırada çiçeklerimiz için pratik bir bilgi var. Evde çiçek besini yapıyoruz. Evet besinde mercimek kullanıyoruz. Mercimekleri sadece mercimek çorbası tarifinde, mercimek köfte tarifinde kullanmıyoruz. En değerlisinden evde bitki besini yapıyoruz. Daha öncede çiçeklerimiz için besin hazırlamıştık. Hepsinin içeriği farklı olduğu için arada bu besinleri hazırlayıp verdiğimizde çiçeklerimiz coşacaktır. Daha önce hazırladığımız besinlerden bahsedelim. Daha sonra çiçeklerde mercimek suyu ne işe yarar öğrenelim.

Mesela çiçeklere ekmek suyu vermiştik. Bayat ekmek değerlendirme fikirlerinden diyebiliriz. Bayat ekmek nasıl verilir, bayat ekmek çiçeklerde ne işe yarar merak ediyorsanız çiçeklere ekmek suyu dökmek mi yok artık diyerek içeriğimizi hazırlamıştık. Detaylara ulaşabilirsiniz. Bayatlayan, bozulan sütleri artık dökmek yok. Çiçeklerimize besin oluşturuyoruz. Nasıl mı yapılıyor. Tüm detaylar domates ve diğer sebzelere neden süt vermeliyiz de gizli. Çiçekler sürekli sararıyor, yapraklar cansız görünüyorsa bunun bir sebebi vardır. Çözümü ise sararmış cansız kalmış ev çiçeklerine son içeriğimizde gizli.

Kırmızı Mercimek Suyu Çiçeklere İyi Gelir mi?

Mağazalarda, çiçekçilerde, birçok yerde çiçeklerin iyi durumda görünmesi için kimyasallar kullanılır. Çiçekleri alıp eve getirdiğimizde mağazada, çiçekçide olduğu gibi durmayabilir. Eğer çiçeklere kimyasal vermek istemiyor doğal bitki besini, doğan çiçek vitamini hazırlamak istiyorsanız buraya. Bu besin sayesinde çiçekler daha canlı görünecek. Zayıf çiçekleri daha güçlü hale getirecek. Toprağı besleyerek bitkinin bağışıklığını güçlendirecek.

Çiçeklerde Mercimek Suyu Ne İşe Yarar?

Kırmızı mercimek içeriğinde birçok vitamin ve minareli bulundurur. Mesela potasyum, kalsiyum, fosfor bakımından zengindir. Mercimeği yıkadığınızda veya pişirmeden önce ıslattığınız suyu artık dökmüyorsunuz. Çiçeklere veriyorsunuz. Eğer çok güçlü bir su çıktıysa biraz seyrelterek çiçeklerde kullanabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler