Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elde Kolay Bulaşık Nasıl Yıkanır?

Bulaşık yıkama işini en  kısa sürede bitirmenin 2 temel prensibi vardır. Bunlar; iyi organize olmak ve doğru bulaşık deterjanını seçmektir.

Bulaşık yıkama işi genel olarak ev temizliği kadar zor olmasa da ailede bulaşık yıkama işinden herkes kaçmaktadır. Bulaşık yıkama işine başlamadan önce; önlük takılmalı ve eldivenler giyildikten sonra işe başlanmalıdır. Sünger, önlük ve eldiven seçiminde canlı renklerden yana tercihinizi kullanırsanız, bulaşık yıkarken ruhunuzu canlandırabilirsiniz.

Bulaşıkları yıkama işini mümkün olduğunca ertelememeye özen gösterin. Masadan kalktıktan hemen sonra yıkanan bulaşıkların kir çıkarma derdi olmayacaktır. Bu şekilde, bulaşık yıkama işi sevimsiz bir iş olmaktan çıkıp yemek rutini haline gelecektir.

Bulaşık Yıkamayı Kolaylaştıracak Tavsiyeler

Yemeklerin pişmesinin hemen ardından kirletilmiş olan kap ve kacakların hemen yıkanması uygun olacaktır. Böylece yemeğin bitmesinin ardından lavaboda bulaşık birikmeyecektir. Yıkanması gerekli olan bulaşık, sadece sofrada kirletilen birkaç parça; çatal, kaşık ve tabak olarak kalacağı için gözünüzü korkutmayacaktır.

İçinde zorlu yağ lekeleri olan bulaşıkları yıkamak için uzun süre suda bekletmek yerine; içine bir miktar iyi kalitede bulaşık deterjanı eklemek ve bir miktarda su ekledikten sonra çözünmesi için kenarda 5-10 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Kolay deforme olabilen teflon kaplamalı mutfak gereçlerinizi yıkarken özenli olunmalıdır. Bu tarz gereçleri yıkarken, toz ya da macun kıvamındaki deterjanları kullanmaktan kaçınmalısınız.

Ayrıca bulaşık yıkarken, sevdiğiniz şarkıları dinlemekte işinizi kolaylaştıracaktır.

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Elde Kolay Bulaşık Nasıl Yıkanır?”
  1. Sitti Kılıç dedi ki:

    Aynene

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler