Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik Kare Lif Modeli

Lif modellerinden güzel bir örnek ile devam ediyoruz. Lif örneklerini herkesin kolaylıkla anlayabilmesi ve örebilmesi için videolu olarak hazırlıyoruz. Bu güzel lif modeli anlatımı için Ebru Hanıma çok teşekkür ediyoruz. Kendi tasarladığı lif modellerini kanalında açık ve ayrıntılı bir şekilde paylaşıyor. Ve tabi bizlerle de. Örneği çıkartırken takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Lif modellerinde uygun olan örnekleri bebek battaniyesinde, yelek modellerinde şapka modellerinde de kullanabilirsiniz. Videolu yıldız lif modelinden şapka yapılışını önceki yazılar arasında bulabilirsiniz. Videolu çiçekli örgü lif modeli yapılışından dikdörtgen şal modelleri örebilirsiniz. Videolu yaprak lif modeli ve yapılışından battaniye, bebek yelek modelleri, şapkalar örebilirsiniz. Örneklerini daha önce görmüştüm.

Kare Lif Modelleri Yeni

Sırada kare lif modeli arayanlar için kullanışlı bir modelimiz var. İster çeyizlere ister günlük hamam bezi olarak kullanacağınız oldukça şık bir lifin yapımını paylaşacağız. Lifimiz kullanışlı olduğu kadar gösterişli de. Çapraz bir görseli olan modelimizi dilerseniz iki renk dilerseniz de rengarenk örebilirsiniz. Lifimizin orta göbeğini ördükten sonra uzun lif olarak da örülebilen modelimiz hem zevkli ilerliyor hemde çabuk bitiyor. Yedi numara tığ ile örülmüş lifimizi siz elinin ayarına uygun olan tığ ile de örebilirsiniz. 25 fıstık yapıp kapatıyoruz.  26.fıstıkla geri dönüp sıra sonuna kadar örüyoruz. Sıra sonunda bir fıstık yapıp kapatıyoruz üst sıraya çıkmak için  bir sıra daha örüyoruz. İkinci aşama olarak sağda 11 fıstık solda 11 fıstık kalacak şekilde ortadaki iki kutucuğu 11 fıstık olana kadar örüyoruz. Aynı işlemi karşısında ki iki fıstığa da yapıyoruz. Orta kısım bitmiş oldu şimdi dört kenarı doldurarak örüp örneğimizi tamamlıyoruz.

çeyizlik kare lif modeli 1

çeyizlik kare lif modeli

çeyizlik kare lif modeli 2

çeyizlik kare lif modeli 3

Fotoğraflarda çeyizlik kare lif örneğinin nasıl durduğunu gördük. Örmek isteyenler için tamamının yapılışı videoda. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler