Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Çiçekli Örgü Lif Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Sizlere videolu anlatımlı çiçek lif modeli yapımından bahsetmek istiyorum. Şık ve zarif. Renk renk yapıp çeyizlerinize koyabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu modeli sadece örgü lif modelleri olarak düşünmeyin. Çok güzel tığ işi yelek modeli de olur. Yazlık bebek battaniyesi modeli de. Daha öncede sizlere klasik olarak videolu lif nasıl örülür göstermiştik. Yine çeyiz hazırlığında olanlar için birbirinden güzel lif modelleri ile ilgili galeri oluşturmuştuk. Ören arkadaşlar inceleyip bakarak beğendikleri modelden yapabilirler. Daha önce hiçbir yerde görmediğiniz kaplumbağa banyo lifi yapılışını da unutmayalım.


Videolu, Çiçekli Örgü Lif Modeli Yapılışı 2

Çiçekli Lif Modeli Nasıl Yapılır ?

İstediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. Daha sonra 2 zincir çekip 4. zincir üzerine trabzan ile batalım. 2 zincir çekip 3. zincir üzerine tığa ip dolayıp batalım. İlmeği çekip aynı şekilde 3lü fıstık yapalım. 3 zincir çekip yanındaki zincir içine tekrar 3lü fıstık yapalım. 2 zincir çekip 3. zincir üzerine trabzan ile batalım. 3 zincir çekip 3. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip 3. zincir üzerine trabzan ile batalım. 2 zincir çekip 3. zincir üzerine 3lü fıstık yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim. Son sıraya 2 trabzan yapıp bitirelim.

Diğer tura geçtiğimizde 3 zincir çekip 2. trabzan üzerine trabzan ile batalım. 1 zincir çekip zincirin üzerine 1 tane fıstık yapalım. Daha sonra ilk yuvaya bir fıstık yapalım. Sonra sık iğnenin diğer tarafındaki yuvaya atlayıp bir fıstık daha yapalım. Bu 3 fıstığın ilmeklerini hepsini birden örelim. Tekrar 1 zincir çekip üzerine 1 fıstık yapalım. Ve trabzanın üzerine trabzan ile batalım. 3 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız fıstıkların ortasına sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip trabzan üzerine trabzan ile batalım. Ve tekrar fıstık yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

Modelin kalan kısmını dilerseniz grafikten takip ederek yapabilirsiniz. Veya aşağıda çiçek lif modeli yapımı videosundan takip edebilirsiniz.

Videolu, Çiçekli Örgü Lif Modeli Yapılışı

Kaynak : http://gaanna.ru/page/uzor-cvetochki-iz-pyshnyh-stolbikov

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler