Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Lif Nasıl Örülür ?

Sizlere lif modelleri yapılışını göstermeye çalışacağım. Ben yıllar önce ilk denediğimde yapamamıştım. Tığ ip çok takılmıştı. Bir daha da deneyip örmedim. Halbuki daha zor örgü modelleri yapıyorum. Amigurumi oyuncaklar örüyorum. Her türlü bebek battaniyesi örüyorum. Kadife kumaş kutu kaplama havluluk, tespih kutusu , takı kutusu yapıyorum. Kokulu taş nasıl yapılır ve sabun yapıyorum. Ama lif modeli hiç örmedim. Çok çeşitli lif modelleri var. Eminim sizler çok güzel lif modeli yapıyorsunuzdur. Yaptığınız modelleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Videolu Banyo Lifi Nasıl Örülür ?

Lif Nasıl Örülür ?

Öncelikli olarak ipimizle 2 zincir çekelim. Tığdaki ilmeği uzatalım. Tığ ip dolayıp zincirin içine batalım. İlmeği aynı boyda olacak şekilde uzatalım. Tekrar tığa ip dolayıp zincirin içine batalım. Bu işlemi bir kez daha tekrar edelim. Sonra tüm ilmekleri birlikte örüp son aldığımız ipin içinden geçirerek zincir çekelim. 1 zincir çekelim. İlmeği uzatalım ve aynı işlemi tekrar edelim. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar.

Üst kısma geçmek için son turda zincir çekmeden ilmekleri bekletelim. Uzun olan kısımda ilk iki fıstığın arasına ilmek uzatarak batalım. Tığa ilmek dolayarak buraya bir fıstık daha yapalım. Aynı şekilde diğer iki fıstık arasına da fıstık yapalım. 3 fıstığımız olduktan sonra hepsini birlikte örelim. 1 zincir çekelim.

Şimdi 3lü fıstığın ortasına batarak bir fıstık yapalım. Yandan devam ederek fıstıkları lif örgü modeli anlatımlı videodaki gibi yapalım. Şimdiden örecek arkadaşlara kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler