Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayıcık Halı Yapımı

Çocuk odası dekorasyonu, bebek odası dekorasyonu için kullanacağımız harika örgü paspas modellerinden bir tarif hazırladık. Dilerseniz örgü battaniye modelleri olarak da kullanabileceğiniz bir örnek. Köşeden köşeye örgü modellerinden. C2C örgü modellerinden zaman zaman yeni modellerden bahsediyoruz. Bugün ayıcık halı yapımı hazırladık. Daha önce de farklı iplerle örülmüş ayıcıklı halılarımız var. Mesela en çok örülen modellerden bir tanesi penye iple örülen örnek. Tarifine penye ipten ayıcık paspas yapılışından ulaşabilirsiniz. Çok güzel renk renk örülmüş örgü halı modellerinden. Ayıcık peluş halı yapılışı ise diğer paylaştığımız model. Post şeklinde bir halı. Çok sevimli bir tarif daha var. Örgü inek paspas yapılışı. Yine post şeklinde keyifle öreceğiniz örneklerden. Tabi ördüğümüz halılar, paspaslar bunlarla sınırlı değil. Daha çok modelimiz var. Hepsine önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Şimdi ayıcık halı yapımını paylaşma zamanı.

Ayıcık Paspas Nasıl Örülür?

Köşeden köşeye örgüyü daha önce ayrıntılı bir şekilde farklı örgülerde paylaşmıştık. Bugün şemalı olarak anlatımını hazırladık. Ayıcık halı yapımı dilediğiniz renklerle örebileceğiniz modellerden. Bugün mavi tonlarında örüyoruz. Paspasın yapımında 9 mm tığ kullanılmış. 2 adet koyu mavi, 2 adet gri, 1 siyah, 1 mavi, 1 adet bej iplik kullanılmış. Halının ölçüleri 85 x 106 cm. İp miktarları halı ölçüsüne, kullanılan ipin kalınlığına, tığ boyutlarına göre değişiklik gösterecektir. Aynı şekilde halı boyutları da. İplik 1 kg 254 m uzunluğunda.

Ayıcık Halı Yapımı 3

Halının şeması yukarıdaki gibi. Köşeden başlayarak örüyoruz. Şemadan takip ederek gerekli yerlerde renk değişikliği yapabilirsiniz. Çocuk odaları için ideal bir paspas olacak. Hem dekorasyon için hem de üzerinde oyun oynamak için sevimli bir paspas.

Ayıcık Halı Yapımı

Ayıcık Halı Yapımı 2

Ayıcık Halı Yapımı 1

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/tapete-ursinho-de-croche/

Benzer İçerikler
One thought on “Ayıcık Halı Yapımı”
  1. Marie-Pierre Carruelle dedi ki:

    Très joli modèle ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler