Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgü Kelebek Perde Yapılışı

Daha önce sizlere farklı modelde örgü kelebek modelleri paylaşmıştık. Çok şık örgü perde modeli yapmıştık. Anlattığımız bu perdeyi daha önce Derya Baykal örgü programında anlatmıştı. Ben ilk orada görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti. Sizler için kendim de paylaşmak istedim. Şimdi anlatacağımız kelebek perde modeli biraz daha farklı.

Örgü süslemelerinizde kullanabileceğiniz çok şık örgü kelebek yapabilirsiniz. Amigurumi kelebek örüp  çocuklarınıza  veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yenidoğan bebekler için videolu örgü kelebek battaniyeyi örebilirsiniz.

Örgü Kelebek Perde Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • Tığ

Öncelikle  5 zincir çekelim. Üzerine 5 sık iğne yapalım.  4 zincir çekip son zincir içine sık iğne ile batalım. İlk başta çektiğimiz zincirin diğer tarafından devam ediyoruz. Yanından devam ederek 4 sık iğne yapalım. Son zincir içine ilmek kaydırma ile bağlayalım.

Videolu, Örgü Kelebek Perde Yapılışı

1 zincir çekip hemen yanına sık iğne ile batalım. 5 zincir çekelim. Hemen baştaki zincire tığa 1 kez ip dolayıp batalım. İçinden ilmek çıkartıp tığa tekrar ilmek dolayıp batalım. Aynı işlemi 2 kez daha tekrar edelim ve hepsini birlikte örelim. 1 zincir çekip yanındaki zincir içine ilmek kaydırma ile bağlayalım. Yanından devam ederek 3 ilmek kaydırma yapalım. İlk olarak yaptığımız zincirin baş kısmına ilmek kaydırma ile bağlayalım.

7 zincir çekelim. Tığa 5 kez ip dolayıp yanına trabzan yapalım. 3 zincir çekip baş kısmına sık iğne ile batalım. Aynı yere bir kez daha aynı şekilde trabzan yapalım.

Kelebeği yapmaya başladık. Bu aşamadan sonra videodan takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz. Yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Örgü kelebek perde yapılışı video

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler