Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı

Daha önce Derya Baykal programında yapmıştı. Kelebekleri çok sevdiğim için bende çok beğenmiştim. Belki izleyen olmuştur Derya Baykal örgülerini. Balkon kapı süsü , çocuk odalarına perde olarak yapabilirsiniz. İstediğiniz yerlerde kullanabileceğiniz bir örgü modelleri. Örgü kelebek perde süsü. Evde kalan iplerinizi de değerlendirebileceğiniz güzel bir proje. Şimdi sizlere çok güzel bir örgü tarifi vermek istiyorum.

Örgü Kelebek Perde Nasıl Yapılır ?

Malzemelerimiz renkli iplikler ve ipimize uygun tığ. 5 zincir çekerek başlayalım. 5. zincir üzerine tığ 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. İki trabzanın arasına sık iğne yapalım. Daha sonra 6 zincir çekelim. Tığa 4 kez ip dolayıp sık iğne yaptığımız yere trabzan yapalım. Tığa 4 kez ip dolayarak aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Daha sonra aynı yere tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Bir kez daha 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Şimdi 1 kez  aynı yere tığ ipi iki kez dolayarak trabzan yapalım. 3 zincir çekip sık iğne ile batalım.

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı 3

3 zincir çekelim. Tığa iki kez ip dolayıp aynı yere  trabzan yapalım. Bir kez daha tığa iki kez ip dolayıp trabzan yapalım. Daha sonra tığa 3 kez ip dolayıp 1 trabzan yapalım. 4 zincir çekip sık iğne ile aynı yere batalım.

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı 2

2 sık iğne yapalım. Az önce yaptığımız işlemleri tersten birkez daha yapalım.

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı 4

6 zincir çekip kelebeğin alt kısmına ortadaki sık iğneye batalım. 1 zincir çekelim ve ilmeği uzatalım. Zincirin üzerine 6lı fıstık yapıp az önce yaptığımız kelebeğin ortasında bulunan kısma sık ine ile batalım.

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı 5

6 zincir çekelim zincirlerin üzerinden tunus işinde olduğu gibi ilmek çıkartalım. Fıstığın altından zincir içinden de ilmek çıkartıp iki ilmek olacak şekilde geri doğru örelim.

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı 6

4 zincir çekelim tığa 3 kez ilmek dolayıp son zincir içine trabzan yapalım. Ve aynı şekilde kelebek örmeye devam edelim. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar.

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı 1

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı 7

Videolu Tığ İşi Örgü Kelebek Perde Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler