Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Kelebek Desenli Battaniye Yapılışı

Battaniye, kırlent, örgü yelek modeli ve daha birçok şey örebileceğiniz güzel bir model.

Kelebek Desenli Battaniye Nasıl Yapılır ?

Öreceğimiz uzunlukta zincir çekelim ve her bir zincirin üzerine trabzan yapalım.

2. turda 3 zincirler başlayıp 4 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 2 trabzan atlayalım. 8 trabzan yapalım. Tekrar 2 zincir çekip 2 trabzan atlayalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3. turda 5 zincir çekelim ilk yaptığımız yuvanın içine 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 12 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp 3 zincir çekelim. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.turda  2 ve 3. turu tekrar ederek 5 kez 3lü trabzan olacak şekilde örelim. 6. 3lü trabzan sırasına gelince aynı yere iki defa üç trabzan yaptıktan sonra 6 zincir çekelim diğer turlarda yatığımız  5 sıra 12 zincir çektiğimiz kısımları sık iğne ile toplayalım. 6 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Biraz karışık gelmiş olabilir arkadaşlar ama kolay bir model. Bu modeli daha önce görmüş olabilirsiniz. Aranızda yapmış olanlar vardır. Modeli aynı turları tekrar ederek istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Bol hobili günler dilerim.

Videolu Kelebek Desenli Battaniye Yapılışı

Videolu Kelebek Desenli Battaniye Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler