Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Bahar Çiçekleri Motifli Bebek Battaniyesi

Balkon sezonu açıldı. Havaların ısınması ile balkonlarımıza, teraslarımıza daha rahat çıkıp uzun süre burada vakit geçirebiliyoruz. Balkon dekorasyonunda , ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz çok güzel bir motifli kırlent modelinden bahsedeceğim. Bebek battaniyesi olarak da çok şık olacaktır.Yine balkonlarınızda ve evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz bir modelde dokuma kırlent modelleri. Yapılışı kolay ve oldukça şık.

Bahar Çiçekleri Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Yeşil, mor, lila , beyaz pamuklu iplik
  • 2.5 mm tığ

Videolu, Bahar Çiçekleri Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

1. tur : Sihirli halka yaparak başlayalım. 12 sık iğne yapalım ve ipi çekip sıkıştıralım. Sonrasında farklı renkte bir ipe geçelim.

2.tur : Lila rengi ipimize geçelim. İpi sabitleyip 3 zincir çekelim. Tığa ilmek alarak yanındaki sık iğne içine batalım. Ve ilmeği uzatalım. Aynı işlemi 2 kez daha tekrar edelim. Sonra tüm ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip yanındaki sık iğne içine ilmek kaydırma ile batalım. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim. 6 yaprak olacak.

3.tur : Şimdi mor renkli ipimizi iki yaprağın arasından sabitleyelim. 4 zincir çekip diğer yaprağın arasından ilmek kaydırma ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar yapalım.

4.tur : Aynı renkli iple devam ederek ilk yuvanın içine sırası ile , 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 2 ikili trabzan, 2 zincir , 2 ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapıp diğer yuvaya geçelim. Tüm yuvalara aynı işlemi yaparak örmeye devam edelim.

5.tur : Beyaz renkli ipe geçir motifin arkasından yeşil kısımdan ipi geçirerek sabitleyelim. 3 zincir çekip bir sonraki sık iğne üzerine batalım. Sonra yanındaki yere sık iğne ile batıp aynı şekilde örmeye devam edelim.

6.tur : İlk yuvanın içine 2 zincir çekerek başlayalım. Yanına 2 tekli trabzan yapalım. 3 zincri çekip aynı yere 3 tekli trabzan yapalım. Sonraki yuvalara da aynı işlemi tekrar edelim.

7. tur : 2 zincir çekerek başlayıp aynı bir önceki turda yaptığımız gibi örmeye devam edelim.

Bir kaç tur daha videodaki gibi beyaz iple örmeye devam edelim. Ve ilk motifi bitirelim. İki motifi karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Veya iğne ile dikebilirsiniz. Tercih sizin. Kolay gelsin arkadaşlar.

Bahar çiçekleri motifli bebek battaniyesi yapılışı video

Kaynak : http://www.knitaholics.com/2012/12/24/knitaholics-advent-calendar-2012-december-24-granny-square-desideria/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler