Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Çiçek Modelinden Yapılan Örgü Modelleri

Bu modelin yapılışını sizlere daha önce şiş örgü çiçek bluz modeli yapılışı olarak vermiştik. Ayrıntılı bir şeklide nasıl yapıldığına oradan ulaşabilirsiniz. Biz şimdi aynı örnekle yapılmış farklı örgü modellerini paylaşacağız. Bu zarif modelle birçok örgü modeli yapabilirsiniz. Örgü çorap modelleri, örgü şal modelleri. örgü kazak modelleri, örgü hırka modelleri, boyunluk modelleri ve yapılışları. Her modeli uygun örneği birazdan galeride görebilirsiniz. Aynı modelle daha önce ters başak örgü modeli şal yapımından bahsetmiştik. Şalın uçlarına bu modeli koymuştuk. Orta kısmına ise ters başak örgü modeli yapılışını koymuştuk. İki modeli birleştirerek çok güzel dikdörtgen şal modelleri yapmıştık. Sizde bu örneği başka modellerle birleştirerek çok şık örgü modelleri yapabilirsiniz. Hırka örneklerinde de çok güzel duran bir model.

Yazlık Örgü Bluz Modelleri ve Yapılışları

Sadece bluz yok bu galeride . Örgü çorap, atkı, şal modelleri de var. Hırka örnekleri, tunikler, etekler, elbiseler var. Aynı modelle yapılmış birçok farklı örnek var. Sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz bu modeli. Merserize ipler, pamuklu ipler, yünlü ipler, angora ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere uygun şişler tercih ederek rahatlıkla örebilirsiniz. ( daha önce anlatımını ayrıntılı bir şekilde vermiştik. Üst paragraftan ulaşabilirsiniz linke ) Şimdi modelin birkaç şemasını görelim.

Şiş Örgü Çiçek Modelinden Yapılan Örgü Modelleri 14

Şiş Örgü Çiçek Modelinden Yapılan Örgü Modelleri 4

Şiş Örgü Çiçek Modelinden Yapılan Örgü Modelleri 9

Şiş Örgü Çiçek Modelinden Yapılan Örgü Modelleri 28

Şemalar bu şekilde . Şimdi aynı örnekle yapılmış birbirinden güzel modelleri görelim. Her rengi ile ayrı güzel. Sizde bu örnekle yaptığınız örgülerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/veraxangai/post325561363/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler