Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örneği Yapılışı

Bahar şal modeli yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şal örneği yapılışı için aynı desenin farklı 2 renkle örülmüş uygulamasını göstereceğiz. Sizde her renk ile bu şal örneklerinin çok güzel durduğunu göreceksiniz. Ve dilediğiniz renk düzeninde örmeye başlayacaksınız. Baharı andıran başka şallarımız da var. Mesela bahar çiçekleri şal yapılışı çok güzel bir örnek. Yine artık iplerinizi kullanabileceğiniz bir şal. Çiçekli üçgen şal yapılışı da aynı şekilde. Artık ipler değerlendirilebilir. Bu modeller sayesinde hem atıl iplerde kurtulacağız hemde güzel, şık bir şalımız olacak.

Şal Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Şal Örneği Yapılışı

Şalda kullanacağımız şema bu şekilde. Uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Şalın boyutlarını istediğiniz gibi örebilirsiniz. Omzunuza ölçerek ideal ölçüyü bulabilirsiniz. İplerin kalınlıkları farklı. O yüzden şalın boyutları da farklı olacaktır. Modelde pamuklu iplik ve 3 – 3,5 mm tığ kullanılmış. Sihirli halka ile başlayıp yukarıdaki şemayı uygulamaya başlıyoruz.

Aynı şemayı kullanarak örülmüş 2 farklı renk düzeninde şal örneğinin fotoğraflarını paylaşacağız. Her iki modelde çok güzel. Beğendiğiniz renk düzenini, size yakın olan renk seçimlerini kendiniz için örebilirsiniz. Şal 3 trabzan, 1 zincir, 3 tarbzan olarak örülüyor. Orta kısımdan artırma yaparak büyütülüyor.

İlk şalımızın renk düzenini gördük. Şimdi de 2. şalımızın renk düzenini görelim. 2. düzende çok güzel. Doğadan ilham alarak şallarınızda veya tüm örgülerinizde renk düzenleri oluşturabilirsiniz.

Kaynak : https://byclaire.eu/byclaire-lente-omslagdoek/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler