Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saks Mavi Yazmaya İğne Oyası Modeli

İğne oyası modellerinden çok zarif bir oyanın yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada saks mavi yazmaya iğne oyası modeli anlatımı var. Adım adım Türkçe anlatımlı videoyla kolay iğne oyalarının yapışını öğreneceğiz. Mavi yazmaya iğne oyası modelini sadece mavi yazmalara değil her renk yazmaya yapabileceğimiz zarif iğne oyalarından. Eğer iğne oyasını yapmaya yeni başladıysanız bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz. Sıralı iğne oyalarından çok hoş bir örnek. Birazdan modelimizin yapılışına geçeceğiz. Öncesinde daha önce yaptığımız kolay zarif modellere göz atalım.

Bu kısımda daha önce yaptığımız iğne oyalarına değineceğiz. Tabi hepsine değinmemiz çok zor. Sadece birkaç modelden bahsedeceğiz. Siz hepsine önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Mesela siyah yazmaya çıtı pıtı iğne oyası yapılışı hazırlamıştık. Çok zarif yapılması keyifli modellerden. Koyu yeşil yazmaya iğne oyası ise zeytin dallarını, zeytin yapraklarını andıran örneklerden. Bahsedeceğimiz diğer model ise iğne oyası kolay karanfil yapımı olacak. O halde yeni model için yeni videoya geçelim ve saks mavisi yazmaya iğne oyası modelini öğrenelim.

Saks Mavisi Yazmaya İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Mavi tonlarında bir yazmaya yapabileceğimiz gibi beyaz, siyah, kırmızı, yeşil, sarı gibi birçok renk yazmaya da uyarlayabiliriz. Bebek mendili iğne oyalarına yapabiliriz. Zarif ve gösterişli bir örnek. Oyada ip seçimi olarak naylon ipleri kullanabilirsiniz. Yada suni ipek iplerle yapabilirsiniz. Eğer ilk defa iğne oyası yapacaksanız ilk olarak naylon ipleri kullanmak daha doğru olacaktır. Bu modeli ipek iplerle yapılmış ama naylon klasik oya ipleriyle de çok güzel olur.

Saks Mavi Yazmaya İğne Oyası Modeli

Saks Mavi Yazmaya İğne Oyası Modeli 1

Oyayı sadece mavi krem, koyu mavi açık mavi gibi tonlarlar, mavi sarı, mavi gri, mavi pembe gibi renklerle de yapabilirsiniz. Mavi renge uyumlu tüm renklerle yapılacak oyalardan. Son olarak videomuza geçiyoruz. Detaylarıyla saks mavi yazmaya iğne oyası modelinin yapılışını öğreniyoruz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler