Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Kolay Karanfil Yapımı

İğne oyası modellerinde yazma kenarlarına uyarlayacağımız örneklerde karanfil çiçeğini çok kullanıyoruz. Daha önce de değişik karanfil oyalarından bahsetmiştik. Şimdi onlar arasına yeni bir model daha ekleyeceğiz. Kolay iğne oyalarından. Daha önce paylaştıklarımız biraz daha ağır iğne oyalarındandı. Eğer iğne oyası yapmaya yeni başladıysanız iğne oyası kolay karanfil yapılışını deneyebilirsiniz. Yeni modelin yapılışına geçmeden daha önce yaptığımız karanfil oyalarından bahsedelim.

Bu paragrafta yazma kenarlarına, havlu kenarlarına yaptığımız oyalardan bahsedeceğiz. Hepsinin ortak özelliği karanfil çiçeğinden esinlenerek yapılması. Mesela 3d iğne oyası karanfil yapımı ağır örneklerden. Yazmalarda, tespihlerde veya takı yapımında kullanabilirsiniz. İğne oyası karanfil çiçeği yapılışı ise yan yana 2 karanfilden oluşan zarif örneklerden. Ağır iğne oyası yapılışını ise iğne oyası havlu kenarları olarak yapabilirsiniz. Son olarak videoya geçip iğne oyası karanfil çiçeği nasıl yapılır öğrenelim.

Karanfil Oyası Nasıl Yapılır?

Tek renk veya desenli yazmalara çok yakışacak bir oya daha. Duruşuyla karanfili andırıyor. Çok hoş çok zarif. Kolay iğne oyalarını iğne oyası yapmaya yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler. Yine oyayı farklı renklerle de yaparak farklı çiçeklere çevirebilirsiniz. İğne oyası kolay karanfil yapımı tamamlandığında aşağıdaki gibi duracak.

İğne Oyası Kolay Karanfil Yapılışı

İğne Oyası Kolay Karanfil Yapımı

Şimdi videoya geçip detaylarıyla oyanın yapılışını öğreniyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler