Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İple Oval Zikzak Halı Yapılışı

Penye ip örgü modellerinden yeni bir paspas modeliyle anlatımlarımıza devam ediyoruz. Penye iple oval zikzak halı yapılışı hazırladık. Şemalı anlatımla paspasımızı istediğimiz renklerde örebiliriz. Örgü banyo paspas modelleri olarak veya evimizin diğer bölümlerinde kullanacağımız örmesi kolay paspaslardan. Yine paspasın boyutlarını tur sayılarını, başlangıç zincir sayılarını değiştirerek istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz.

Penye iplerle bugüne kadar birçok halı, kilim, paspas ördük. Zikzak örgü kilim yapılışı kolayca öreceğimiz örneklerden. Yine zikzak örgü modellerinde evde kalan ipleri de rahatça kullanabiliriz. Renkli örgüler zikzaklı modellere çok yakışıyor. Tığ işi örgü paspas modelleri yapılışı için beğendiğiniz penye iplerin renklerini kullanabilirsiniz. Kordon iplerle, makrome ipleriyle veya koton iplerle de paspaslarınızı örebilirsiniz. Ama unutmamak gerekir ki iplerin kalınlıkları değiştiğinde paspasların boyutları da değişecektir. Şimdi örgü paspas modellerinden yeni modelin anlatımına geçelim.

Zikzak Oval Paspas Nasıl Örülür?

Farklı bir şekle sahip örgü halı modellerinden. Dalgalı, zikzak ve oval bir paspas. Modeli çok beğenecek istediğiniz boyutlarda renk renk öreceksiniz. İlk olarak halımızın grafiğini görelim. Daha sonra üzerinde bulunan sembollerden bahsedelim.

Penye İple Oval Zikzak Halı Yapılışı 2

Grafikte bulunan uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Sembolleri takip ederek halımızı rahatça örebiliriz. Eğer şema ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz. Sıra geldi penye iple oval zikzak halı yapılışını tamamladığımızda nasıl göründüğünü incelemeye.

Penye İple Oval Zikzak Halı Yapılışı 1

Penye İple Oval Zikzak Halı Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2012/05/tapetes-com-ponto-ou-efeito-ripple-ou.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler