Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Peçete Kenar Oyası Yapılışı

Kenar oyası modellerinden zarif ve kolay bir model anlatımıyla devam ediyoruz. Havlu kenarı modelleri, kumaş kenarına tığ oyaları olarak örebileceğimiz çok hoş bir örnek. Battaniye, sofra bezi, müslin bezi gibi birçok kumaş kenarında da uygulayabilirsiniz. Peçete kenar oyası yapılışını pamuklu dantel ipleriyle örebiliriz. Renkli iplerle de çok güzel olur. Diktiğimiz yazlık bir kıyafeti süslemek için kullanabiliriz. Mutfak havlu kenarları modellerine de çok yakışır. Örgü bebek battaniyesi kenarına da yapabiliriz. Farklı peçete kenarı örnekleri sorarsanız daha önce hazırladığımız tığ işi kenar modelleri şemalı örnekleri inceleyebilirsiniz. Yaprak modeli tığ oyası yapılışı anlatımı hazırlamıştık daha önce. Yine havlu kenarından, peçete, masa örtüsü kenarlarına da uygulayabiliriz. Boncuklu kenar oyası yapılışı peçete kenarlarında çok şık duracak. Basit kenar oyalarından güzel modelin anlatımına başlıyoruz.

Kumaş Kenarı Dantel

Kolay sofra bezi örnekleri olarak da yapabileceğimiz çiçekli zarif bir örnek. Önce kenar oyasını örüyoruz sonra dilediğimiz yere dikiyoruz. Havlu, peçete, sofra bezi, battaniye gibi. Kullanacağımız kumaşa, havluya uygun renklerde iplerle dantel ipleriyle örebiliriz. Masa örtüsü kenar danteli olarak da muhteşem duracak örneklerden.

Peçete Kenar Oyası Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Eğer peçete kenar oyası yapılışının nasıl olduğunu merak ediyorsanız hemen altta bulunan videoya geçebilirsiniz. Bol hobili huzurlu günler dileriz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler