Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu Kenar Oyası Yapılışı

İncilerle süslenmiş kenar oyası modelleriyle süslenmiş şahane bir kenar oyası modelleri tarifi hazırladık. Birçok yerde kullanacağımız harika bir model. Battaniyelerde, havlularda, yazmalarda kullanabileceğimiz oyalardan. Boncuklu kenar oyası yapılışı kırmızı çiçekleri, gelincikleri, laleleri andıran bir örnek. Kenar oyası tığ işi örnek duvar süslerini kullanmak içinde tercih edilebilir. Birçok çeşitte iple örebilirsiniz. Tabi unutmamamız gereken farklı iplerle ördüğümüzde oyanın boyutları değişecektir. Bunu dikkate almayı unutmayalım. Örgü battaniye kenar oyası yapılışı desenlerini örgü battaniyelerde, pazen battaniyelerde, sofra bezlerinde kenar oyalarında kullanabiliriz. Battaniyelerde kullandığımızda incileri iptal edebilir yerine pipirik, minik kirpikler yapabiliriz. Pazen battaniye kenar tığlamada da şahane duracak. Boncuklu kenar oyası yapılışından ve farklı oyalardan bahsettik. Şimdi modelimizin anlatımına geçelim.

Boncuklu Kenar Oyası Nasıl Yapılır?

Oyayı 4 renk kullanarak yapıyoruz oyayı. Elimizde olan ipleri kenar oyasında kullanabiliriz. Kırmızı çiçekler, siyah boncuklarla gelincikler yapabiliriz. Sarı çiçeklerle beyaz boncuklarla papatyalar yapabiliriz. Mavi çiçekler, pembe çiçekler yapabiliriz. Boncuklu kenar oyası yapılışı yelek, etek, hırka, crop örgüler, peçete, mendil, kırlent, battaniye gibi örgülerde veya kumaşla yaptığımız projelerde oya olarak kullanabiliriz.

Boncuklu Kenar Oyası Yapılışı

Boncuklu kenar oyası yapılışı çok şık duruyor. Tıpkı yukarıdaki gibi. Hadi şimdi gelelim nasıl yapıldığını izlemeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler