Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalemle Yapılan Tığ Oyası

Tığ oyası modellerinden çok güzel zarif bir oyanın yapılışını hazırladık. Zarif tığ oyalarından zaman zaman bahsediyoruz. En güzel oyaları örüyoruz. Yazmalarımıza dikiyoruz. Veya yazmanın direk üzerine yapıyoruz. Tığ oyası örneklerini sadece yazma kenarlarında değil diktiğimiz bir kıyafeti süslemede, fular modellerini süslemede kullanabiliriz. Çeşitli kumaşların kenarına kenar oyası modelleri olarak yapabiliriz. Boncuklu oya modellerini düz yazmalara, desenli yazmalara veya farklı kumaşların kenarına yapabilirsiniz. Kalemle yapılan tığ oyası çok şık ve zarif. Yapılışına geçmeden önce farklı tığ oyalarından bahsedelim.

Bu paragrafta çeşitli tığ oyalarından bahsedeceğiz. Dondurma çubuklarıyla, kalın şişlerle çok güzel oyalar yapabiliriz. Mesela boncuklu tığ oyası modelleri yapılışı yapılmaya değer örülmeye değer iğne oyalarından. Kolay incili tığ oyası yapımı damla boncuklarla yapılan oyalardan. Tek sıra boncuklu tığ oyası papatya gibi duran çiçekli tığ oyalarından. Şimdi kalemle yapılan tığ oyası detaylarına geçelim.

Kalemle Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Kum boncuklarla süslenmiş çok zarif bir tığ oyasının yapılışını hazırladık. Adım adım tığ oyasının nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Daha sonra direk olarak yazma kenarlarına oyayı yapmaya başlayacağız. Bu zarif oya hem desenli yazmalarda hem de düz yazmalarda çok güzel duracak.

Kalemle Yapılan Tığ Oyası 1

Kalemle Yapılan Tığ Oyası 4

Kalemle Yapılan Tığ Oyası 3

Kalemle Yapılan Tığ Oyası 2

Çok zarif görünüyor değil mi. O halde anlatıma geçelim. Kalemle yapılan tığ oyası anlatımını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler