Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Paspas Yapımı

Penye ip paspas modellerinden harika bir örnek daha. Paspas yapımı için çiçekli bir örnek kullanıyoruz. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Dantel örneklerinden kalın iplerle paspaslar örebilirsiniz. yuvarlak motifleri, kare ve dikdörtgen motifleri paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü paspas modellerinden bahsedecek olursak biraz penye ip mandala paspas yapılışı çok güzel bir örnek. Yatak odalarında harika duracaktır. Ananas modeli paspas yapımı da çok güzel bir örnek. Mutfak, banyo, salon, balkon… Her yerde kullanabilirsiniz. Birazdan yapılışını paylaşacağımız modelde daha önce paylaştığımız modeller gibi şahane bir örnek. Trabzanlarla yaptığımız bir model. Tığ işi ile örüyoruz. Benzer bir modelini yeşil renklerle paylaşmıştık. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz.

Paspas Yapımı Anlatımlı

Paspas yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Çiçeklerin yapraklarını belirginleştirmek için ilmek kaydırma kullanıyoruz. Kolay paspas yapımı örneklerinde bu şekilde belirginleştirmek istediğiniz kısımları ilmek kaydırma yapabilir hattı belirleyebilirsiniz.

Paspas Yapımı 1

Paspas yapımı için yukarıdaki şemayı kullanıyoruz. Şemada fıstıkları nasıl yaptığımızı görebilirsiniz. Daireler zincir, uzun çizgiler trazan anlamına geliyor. Parantezler fıstıklar anlamına geliyor. x ler ise sık iğne. Şimdi hattı belirlemek için kullandığımız şemayı görelim.

Paspas Yapımı 2

Şemamız bu şekilde. Birbiri ile uyumlu renklerle paspası örebilir ve ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Paspas bittiğinde nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz. İşte paspasımızın son hali. Çok güzel ve şık.

Paspas Yapımı 4

Paspas Yapımı 5

Paspas Yapımı 3

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/06/tapete-flor-em-realce-de-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler