Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi

Anlatacağımız bu tığ işi örgü battaniye de yazın ışıltılı renklerini hissedeceksiniz. Papatyalar her bir yanımızı sarmışken bizimde tığ işi uygulama yaparak örgüye dökmeden olmazdı. Örgü tığ işi papatya modeli bebek battaniyesi için 4 farklı renkte koton ip, aldığımız ipe uygun tığ aldıktan sonra başlayabiliriz.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi Modeli Nasıl Yapılır ?

Kısaltmalar:

ch-zn: zincir

sc: sık iğne

sl-st: ilmek kaydırma

tr: tekli trabzan

dc: ikili trabzan

 

Örgü Papatya modelimize başlarken ilk etapta 4 zn çekip ilmek kaydırma ile halka oluşturuyoruz. Sarı renk iple başlıyoruz.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 8

1 zn, (1sc, 4 zn)* 8 kez tekrar edip en son sıraya sl ile bağlıyoruz.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi

Beyaz ren ipe geçiyoruz. Halkalardan birine ipimizi sabitliyoruz. 4 zn çekiyoruz. Aynı yaprağın içine 1sl,3 zn,2tr,3ch, 1 sl, yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz. 8 adet yaprağımız olacak.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 7

Yeşil renkli ipe geçiyoruz. Yeşil renkli örgü ipimizle resimli gördüğünüz gibi yapraklar arasından sabitliyoruz. 4 zn  çekip bir sonraki yaprağın arasına sl ile bağlıyoruz.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 1   Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 2

 

Şimdi sırası ile 3 dc, 2 zn, 3 dc ilk yaprağa, sonraki yaprağa 3 zn, aynı sıraya 2 dc, 1 zn, sl-st ile bağlayalım. Bir sonraki yuvaya 2 kez tekrarlayalım, 3 ch,2 zn yapalım. Önümüzdeki 4 zincir yuvasına 3 dc, 2 zn ,3 dc,1 zn  ve 3 zn,1 sl-st yapalım. Ters tarafından daha iyi anlaşılabilir.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 6   Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 4

Pembe renkli ipimize geçelim. 3 zn ile başlayalım. Yanına 2 dc yapalım. 1 zn çekip diğer yuvaya atlayalım. 3 dc, 1 zn, 3 dc, 2 zn yapalım ve köşeyi oluşturalım. Daha sonra önümüzdeki iki yuvaya 3 dc, 1zn, 3 dc yapalım ve tekrar köşe örneğini koyalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 3

Bir önceki sırada yaptığımız gibi bir sıra da beyaz iple örelim. Yalnız iki köşe arasında 3 yuva beyaz 3’lü dc yapalım.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 5

Örgü battaniye papatya motifimiz hazır. Sizler isterseniz farklı motifler de örmek isterseniz daha önceki yazılarımızı okuyabilirsiniz. Bebek örgü modelleri – Bebek Battaniyesi başlığı altında diğer resimli, anlatımlı örgü battaniye modellerimizi görebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Papatya Motifli Bebek Battaniyesi 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler