Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri ve Yapılışları

Örgü modelleri ve yapılışlarından bu kez fıstıklı, bademli bir örgü örneği tarifi var. Yine her zaman olduğu gibi dilediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bayan örgü yelek modelleri yelek çeşitlerinde çok şık duracak bir örnek. Anne yeleği modelleri olarak da örebilirsiniz. Şişle kolay badem modeli yapılışı detayları videoda yer alıyor. Videodan takip ederek örebilirsiniz. İp olarak farklı ipleri de kullanabilirsiniz. İnce iplerle ve ince şişlerle de örülebilecek bir model. Yelek modellerinde ve diğer örgü modelleri ve yapılışlarında çok şık duracak bir örnek daha var. Değinmeden edemeyeceğim. Tarifine fıstıklı yapraklar örgü modeli yapılışından ulaşabilirsiniz. Şiş ile ördüğümüz yeni modelin yapılışına geçiyoruz.

Şiş Örgü Örnekleri Anlatımlı

Buda yeni model bademli saç örgü.  Her model örgünüzde kullanabilirsiniz. Hepsine yakışacak bir örnek. Patik modellerinde bilek bağı olarak kullanabilirsiniz. Atkı da olur.  Yelek ön kenarında bant şeklinde harika olur.

Örgü modelleri ve yapılışlarına  9 ve katlarında ilmek atarak başlıyoruz. Kenar 5 ilmek haraşo yapılır. 3 ters ve 4 düz 1 ters 4 düz model ayırmak için aralarında 4 ilmek yapabilirsiniz. Bir saç örgü olarak anlatayım 4 düz bir ters olarak başlar ters olan ilmek artırarak her düz yanı ön kısmında tek tek artırılır ve 5 ilmek olur 4 düz 5 ters 4 düz olunca badem yapılır. 4 düz ör 2 tersi ör ve ilmek uzatarak başlama noktası olan 1 ters ilmeğe batıp 5 ilmek çıkar . Uzatarak sonra hepsini birden çıkar. Ters olarak sıra geçerken de 1 ters kalacak şekilde kes. 4 düz 1 ters ve 4 düz sayı kalır. Örgüye devam edilir. 4 sıra ör ve burgu için soldaki 4 ilmeği al soldaki ilmek ve arasındaki 1 i ters ilmek burguyla çapraz yaparak saç örgü biter. Örnek başlaması gibi devam eder. Keyifli olsun ben bandana yaptım izleyerek yapabilirsiniz kolay gelsin.

Örgü Modelleri ve Yapılışları

Örgü Modelleri ve Yapılışları 1

Örgü Modelleri ve Yapılışları 2

Örgü Modelleri ve Yapılışları 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler