Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mini Eşkenar Dörtgenler Örgü Modeli Yapılışı

Daha çok erkek örgü modellerinde kullanacağınız bir modelin yapılışını hazırladık. Bebek hırkaları, bebek yelerleri, erkek örgü şapka modelleri, erkek örgü boyunluk modelleri gibi birçok alanda örneği kullanabilirsiniz. Tabi bayanlar içinde uygun bir örnek ama daha çok erkek örgülerinde kullanabilirsiniz. Düz ve ters örgülerle oluşan model çıtı pıtı duruyor. Erkek örgü modelleri yapılışında hırka, süveter, yelek gibi modellerde kullanabilirsiniz. Erkek örgü kazak yapımı, erkek örgü hırka modelleri ve açıklamalı yapılışında kullanabilirsiniz. Erkek ögrüleri dışında çok güzel bebek battaniyesi modelleri örebilirsiniz. Erkek bebekleri için battaniye, hırka, patik ve çoraptan oluşan güzel bir takım örebilirsiniz. Yeni doğan bebekler için bebek hediyesi olarak müthiş olur. Mini eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışı çoğunlukla erkek örgülerinde kullanıyor. Hazırsanız tarife geçip nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Mini Eşkenar Dörtgenler Nasıl Örülür?

Hırka, bere, atkı modellerinde kullanacağınız çok hoş bir örnek. Küçük erkekler için yetişkin erkekler için çeşit çeşit modeller örebilirsiniz. Mini eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışı için ilk olarak şemaya göz atalım.

Mini Eşkenar Dörtgenler Örgü Modeli Yapılışı 1

Düz örgü ve ters örgü ile örülen 4 ve katları +1 ve simetri olması için +2 kenar ilmeği ile örülen örgülerden. İlk olarak modeli kavramak adına az ilmeklerle modeli çıkartalım. Daha sonra öreceğimiz örgüye göre ilmekleri atarak modele başlayabiliriz. Tıpkı pirinç örgü modeli örer gibi ama örnekte ilmek sayıları farklı.

Mini Eşkenar Dörtgenler Örgü Modeli Yapılışı

Mini Eşkenar Dörtgenler Örgü Modeli Yapılışı 2

Son olarak videoya geçip yeni mini eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışını öğrenelim.

Kaynak: http://prjaga.com/uzory-vyazaniya/spicami/muzhskoj-uzor-mini-romby-spicami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler