Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mavi Yazmaya İğne Oyası Yapımı

İğne oyası örneklerinden düz mavi yazmaya yapılan bir oyadan bahsedeceğiz. Mavi yazmaya iğne oyası yapımı. Sadece mavi yazmaya değil tüm renklere yapabilirsiniz. Sade yazmalara, desenli yazmalara yapabilirsiniz. İğne oyası örneklerinden beğendiğimiz tüm modellerin renklerini tekrar ayarlayarak düzlere, desenlilere uyarlayabiliriz. Renk seçimini ise eğer desenli yazma kullanacaksak içinde bulunan renklerden, düz yazma kullanacaksak aynı renklerde veya uyan renklerle iplerle oyaları yapabilirsiniz. Yada zıt renklerde ipler de kullanarak oyaları yapabilirsiniz.

Bu paragrafta daha önce yaptığımız birkaç iğne oyası modellerinden bahsedelim. Özellikle bahsedeceklerimiz tek renk yazmaya uyarlanmış örnekler olsun. Mekik oyası gibi duran iğne oyası yeşil yazmaya uyarlanmış örneklerden. Kraliçe tacı iğne oyası yapılışı ise siyah yazmaya uyarlanmış örneklerden. Lila rengi yazmaya iğne oyası bahsedeceğimiz son model olacak. Tabi bu modellerin hepsini her renge her desene uygulayabilirsiniz.

Mavi Yazmaya İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyalarından mavi yakmaya uyarlanmış yapraklı, çiçekli zarif bir örnek daha. İğne oyası yapılışı için 5 yaprak yapıyoruz. Daha sonra ortada olan 3 yaprağa pırpırla çiçekler yapıyoruz. Dilerseniz yine örneği 3 yaprak üzerine çiçekli olarak yapabilirsiniz.

Mavi Yazmaya İğne Oyası Yapımı

Mavi yazmaya iğne oyası yapımı bittiğinde tıpkı yukarıdaki gibi olacak. Her renk yazmaya her renk iple severek yapacağınız kolay oyalardan. İğne oyaları tekniklerini öğrenirken yaprakta ve çiçekte olan teknikleri ilk etapta öğreniyoruz. Daha sonra çeşit çeşit oyalar yapıyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler